Dla dzieci

Aktywność fizyczna dzieci w czasie pandemii

Obecna sytuacja znów nie napawa optymizmem. Chciałem poruszyć ważną kwestię aktywności fizycznej dzieci w czasach pandemii. Pomijam już fakt słuszności nakładania kolejnych obostrzeń i tego czy działają czy nie, każdy z nas ma swoją opinię. Natomiast  uważam, że nie powinniśmy zamykać dróg do aktywności fizycznej czy społecznej najmłodszych. Właśnie teraz szczególnie ważna jest aktywność fizyczna dzieci.

W jednym z przedszkoli skarga rodzica spowodowała, że anulowano wszystkie zajęcia dodatkowe dla dzieci. Dodam, że zajęcia sportowe były nieobowiązkowe. Dodatkowo dziś przeczytałem artykuł Szkolne nocowanie dzieci w Gdańsku na trojmiasto.pl. Na tym nocowaniu była jedna bliska mi osoba. Dodam, że było to jedno z fajniejszych wydarzeń w jej  życiu. Sytuacja jest o tyle absurdalna, że te same dzieci w ten sam dzień widzą się w tej samej szkole. Gdzie logika? Kim jesteś rodzicu, który takim działaniem zabierasz (umyślnie bądź nie) pole dla rozwoju dzieci? Jaka jest aktywność fizyczna dzieci w czasie pandemii. Moim zdaniem nie jest dobrze.

Jak dzieci radzą sobie z pandemią?
Maski w szkole dla dzieci. Aktywność fizyczna dzieci w czasie pandemii. Nie jest dobrze

Prawie codziennie otrzymuję wiadomości od rodziców z prośbą o pomoc dla dziecka. Przykład wiadomości: “Proszę o pomoc z powodu braku zajęć sportowych i niskiej aktywności fizycznej mojego dziecka przez ostatnie półtora roku. Co mogę zrobić w jako rodzic dla dziecka?” Jakbym za każde usłyszane “no bo przytyłem przez tą pandemię…” dostawał grosza, mógłbym sobie zatankować do pełna i to 98.

Jak pandemia wpływa na dzieci

Jako trener pracuję w szkołach podstawowych, rozmawiam z rodzicami i nauczycielami i wszyscy są zgodni:

obostrzenia i izolacja miała na dzieci większy negatywny wpływ psychiczny niż pozytywny zdrowotny

Dzieci, które siedzą w domu oprócz uwstecznienia fizycznego niestety moim zdaniem przestają rozwijać się społecznie. Odizolowanie od rówieśników powoduje, że dzieci słabsze mentalnie i mają większe trudności w rozwiązywaniu  problemów. Kolejki do dobrych psychologów i psychiatrów na tę chwilę to kilka ładnych tygodni – mówię tu o prywatnych gabinetach psychologicznych.

dziewczynka z maską na twarzy
Maski powodują smutek u dzieci

Zadaję sobie (pewnie nie tylko ja)  co będzie  jak ten cały wirus zostanie z nami na 5, 10 lat? Kim stanie się Twoje dziecko jeżeli będziemy je trzymać w zamknięciu przed tyle miesięcy? Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie i odpowiada za swoje dzieci.

Poniżej chciałem się z Wami podzielić kilkoma poradami i filmami z ćwiczeniami dla dzieci.

Powodzenia i do zobaczenia

Wyślij i podziel się artykułem ze znajomymi. Dzięki!

Tags:
dziecipandemia

Przeczytaj na blogu

Pracujmy nad aktywnością fizyczną dzieci i młodzieży
Nowa fundacja w Gdańsku – Sport Relacja Edukacja

Dołącz do grupy

Promocje w sklepie

Brak wyników.

Nie przegap porad i ciekawostek

Please wait...

Dziękuję za zapisanie do newslettera. Potwierdź subsktypcję w otrzymanej wiadomości e-mail i ściągnij prezent od nas. 

trener personalny z Gdańska Cezary Dobrzelecki t
trainmenow trening online trener personalny w Gdańsku
Fundacja sportowa z Gdańska

Markowa odzież sportowa TMN

ubrania sportowe markowe
odzież sportowa bluza do treningu