dzieci jak ćwiczyć

2 lat i 223 dni temu

Aktywność fizyczna dzieci w czasie pandemii

Obecna sytuacja znów nie napawa optymizmem. Chciałem poruszyć ważną kwestię aktywności fizycznej dzieci w czasach pandemii. Pomijam już fakt słuszności nakładania kolejnych obostrzeń i tego czy działają czy nie, każdy z nas ma swoją opinię. Natomiast  uważam, że nie powinniśmy zamykać dróg do aktywności fizycznej czy społecznej najmłodszych. Właśnie teraz szczególnie ważna jest aktywność fizyczna dzieci.

Zobacz: Jak pracuje Trener personalny dla dzieci

W jednym z przedszkoli skarga rodzica spowodowała, że anulowano wszystkie zajęcia dodatkowe dla dzieci. Dodam, że zajęcia sportowe były nieobowiązkowe. Dodatkowo dziś przeczytałem artykuł “Szkolne nocowanie dzieci w Gdańsku” na trojmiasto.pl. Na tym nocowaniu była jedna bliska mi osoba. Dodam, że było to jedno z fajniejszych wydarzeń w jej  życiu. Sytuacja jest o tyle absurdalna, że te same dzieci w ten sam dzień widzą się w tej samej szkole. Gdzie logika? Kim jesteś rodzicu, który takim działaniem zabierasz (umyślnie bądź nie) pole dla rozwoju dzieci? Jaka jest aktywność fizyczna dzieci w czasie pandemii. Moim zdaniem nie jest dobrze.

Jak dzieci radzą sobie z pandemią?

Maski w szkole dla dzieci. Aktywność fizyczna dzieci w czasie pandemii. Nie jest dobrze

Prawie codziennie otrzymuję wiadomości od rodziców z prośbą o pomoc dla dziecka. Przykład wiadomości: “Proszę o pomoc z powodu braku zajęć sportowych i niskiej aktywności fizycznej mojego dziecka przez ostatnie półtora roku. Co mogę zrobić w jako rodzic dla dziecka?” Jakbym za każde usłyszane “no bo przytyłem przez tą pandemię…” dostawał grosza, mógłbym sobie zatankować do pełna i to 98.

Jak pandemia wpływa na dzieci

Jako trener pracuję w szkołach podstawowych, rozmawiam z rodzicami i nauczycielami i wszyscy są zgodni:

obostrzenia i izolacja miała na dzieci większy negatywny wpływ psychiczny niż pozytywny zdrowotny

Dzieci, które siedzą w domu oprócz uwstecznienia fizycznego niestety moim zdaniem przestają rozwijać się społecznie. Odizolowanie od rówieśników powoduje, że dzieci słabsze mentalnie i mają większe trudności w rozwiązywaniu  problemów. Kolejki do dobrych psychologów i psychiatrów na tę chwilę to kilka ładnych tygodni – mówię tu o prywatnych gabinetach psychologicznych.

dziewczynka z maską na twarzy

Maski powodują smutek u dzieci

Zadaję sobie (pewnie nie tylko ja)  co będzie  jak ten cały wirus zostanie z nami na 5, 10 lat? Kim stanie się Twoje dziecko jeżeli będziemy je trzymać w zamknięciu przed tyle miesięcy? Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie i odpowiada za swoje dzieci.

Poniżej chciałem się z Wami podzielić kilkoma poradami i filmami z ćwiczeniami dla dzieci.

Powodzenia i do zobaczenia