Gdańsk edukacja żywieniowa dla dzieci

1 lat i 255 dni temu

Edukacja Żywieniowa – lekcje i zajęcia praktyczne w Gdańsku

Od miesiąca ja i moi ludzie pomagamy zaprzyjaźnionej szkole Be Montessori School w Gdańsku w prowadzeniu zajęć Wychowania Fizycznego. Wczoraj miałem okazję wystąpić i ja. Miałem dwie lekcje z ósmą klasą i jedyną instrukcje od dyrekcji: zainteresuj młodzież! Pokłady kreatywności zostały uruchomione i oto co nam z tego wyszło.

Zadanie 1

W zespołach dwuosobowych mając budżet 20 zł wydaj całą kwotę co do grosza na produkty, w których składzie na pierwszych trzech miejscach nie ma cukru, oleju ani żadnego zamiennika powyższych. Limit czasu wykonania zadania to 30 minut.

Pamiętaj:

  1. każdy grosz poniżej/powyżej budżetu to 1 punkt karny
  2. każda sekunda po zadeklarowanym czasie to 1 punkt karny
  3. każdy produkt, który nie będzie spełniał wymogów zadania to 20 punktów karnych
  4. każdy punkt karny to jedno powtórzenie ćwiczenia (u nas wypadło na pajacyki).

świadomość żywieniowa dzieci co można kupić w sklepie

Mieliśmy tam wszystko. Od zaskoczenia, że praktycznie wszystko ma cukier lub tłuszcz, przez pozytywną rywalizacje (są punkty, jest rywalizacja), po orientacje na czas zakupów w dużym markecie (prawie nikt nie wyrobił się w 30 minut).

dzieci robią zakupy jedzenia w sklepie

Następnie usiedliśmy sobie na tarasie i każdy prezentował swój koszyk oraz wspólnie omawialiśmy skład i przydatność zakupionych produktów. Potem każdy wykonał swoje “karne” pajacyki i zasiedliśmy do uczty. Jedyne co usłyszałem od uczniów, to kiedy możemy to powtórzyć, więc chyba wyszło fajnie.

Be Montessori School w Gdańsku Morenie

Dziękuje dyrekcji za tę możliwość, tak się robi edukacje proszę Państwa! Lekcje wychowania fizycznego nie muszą być nudne. Możemy też nauczyć dzieciaki jak jeść zdrowo.

Przeczytaj też co do jedzenia warto kupić w sklepach Żabka, Lidl i Biedronka. Bądź świadomy/a co jest zdrowe a co może szkodzić twojemu organizmowi.