Przysiad podstawy jak ćwiczyć

4 lat i 348 dni temu

Przysiad podstawy

Przysiad podstawy ćwiczenia

Przysiad wydaje się prostym i niewymagającym ćwiczeniem. Jeśli dodamy do przysiadu odpowiednie obciążenie jest ćwiczeniem angażującym całe ciało. W przysiadzie z ciężarem trzymanym z przodu mięśnie brzucha pracują kilka razy mocniej niż przy brzuszkach!. Przysiad jest także świetnym wzorcem diagnostycznym, który mówi wiele o mechanice naszego ciała.

Jak zrobić poprawnie przysiad?

Mówi nam Trener Personalny Gdańsk Cezary Dobrzelecki: – Przysiad mamy wtedy, gdy schodzimy naszymi biodrami poniżej linii kolan, przy stopach całych na ziemi oraz kręgosłupie w ustawieniu neutralnym (proste plecy). Jeżeli podczas próby zrobienia przysiadu zaczynają nas pokonywać różne dziwne siły i wywracamy się jak na początku filmu, mamy problem. Któryś z trzech biorących udział w ruchu stawów, nie zgina się tak jak powinien.

Oznacza to w dalszej kolejności, że mięśnie w pobliżu tego stawu są poskracane. Dla osób aktywnych oznacza to np. nie wykorzystywanie pełnego potencjału przy bieganiu i nadchodzącą kontuzje, dla pozostałych np. obecny lub przyszły ból pleców.

Jak polepszyć przysiad?

Tu będzie zaskoczenie… Należy ćwiczyć i wykonywać więcej przysiadów Na filmie pokazuję Wam kilka przykładowych ruchów. Ruchy złożone w 3-5 minut spędzonych w tej pozycji dziennie dadzą wymierne rezultaty dla całego ciała w ciągu kilku tygodni. Powodzenia!

Przysiad podstawy obejrzyj film jak ćwiczyć.