Treningi indywidualne dla młodzieży Gdańsk Jasień siłownia

4 lat i 314 dni temu

Treningi z młodzieżą

Pracując od ponad 4 lat z dziećmi i młodzieżą, obserwując ich zachowania doszedłem do kilku wniosków. Młodzież (mówimy o przedziale 11-16 lat) ma niezwykle chłonne umysły. Są bardzo podatni na bodźce zarówno fizyczne jak i mentalne. Jest to najlepszy moment na kształtowanie w nich podstawowych zdolności motorycznych, gdyż w większości mają „czystą kartę”, a nawet jeśli nie to jesteśmy większość niedoskonałości na tym etapie wyeliminować. Jako trener personalny Gdańsk, uważam, że treningi z młodzieżą są bardzo ważne. Jest duże prawdopodobieństwo, że to co wykształcą teraz, zostanie z nimi w dorosłym życiu. Czyli …

Czym skorupka za młodu nasiąknie …

Również jeśli chodzi o naukę jakiejś umiejętności (np. języki), dzieciaki są w stanie przyswoić nowe informacje często szybciej i na dłużej niż my, dorośli. Praca z nimi to sama przyjemność, efekty są niemal natychmiastowe. Te bestie nie wiedzą, że się czegoś nie da zrobić.

Daje to nam, wychowawcom duże pole do popisu i jednocześnie obarcza sporą odpowiedzialnością. Możemy takiego człowieka ukształtować ale możemy także przez np. swoją niekonsekwencje również mocno zawieść. Rozwiązaniem często jest sport. Dowiedzione naukowo jest, że ludzie uprawiający za młodu sport dużo częściej wyrastają na solidnych specjalistów, przedsiębiorców, generalnie ludzi radzących sobie z presją dnia codziennego. Znają smak porażki i zwycięstwa, współpracę w grupie (sporty zespołowe), czy mają autorytety zewnętrzne (trener, idol).

treningi z młodymi ludźmi

Autorytet trenera

No właśnie. Autorytet. Umówmy się, że każdy z nas go w jakimś stopniu potrzebuje (przykład: jesteśmy chorzy, żona może mówić nam setki razy co zrobić, ale póki nie powie nam tego lekarz tonie wierzymy). Szczególnie młody człowiek, który powoli ma już swoje zdanie, zaczyna myśleć, że jest dorosły oraz ma duża potrzebę przynależności do jakiejś grupy społecznej. Nie wspominając o ogromie informacji, którymi młodzi są dziś zalewani. Wyjścia są dwa: możemy trzymać dziecko „na smyczy” i zrobić z niego emocjonalną kalekę lub spróbować otoczyć go ludźmi, którzy będą go inspirować i wzbudzą w nim pasję.

Takim autorytetem jest niewątpliwie trener. Z perspektywy młodego, trenującego człowieka trener jest kimś, kto mu się kojarzy z prawdopodobnie najważniejszą rzeczą w jego życiu (w moim przypadku piłka nożna). Sam pamiętam jak byłem wpatrzony jak w obrazek, nieważne co trener powiedział, miał racje. Osobiście nauczyłem się swój autorytet wykorzystywać i jestem w stanie sprawić, że:

  1. 10-letni syn zacznie w końcu odrabiać pracę domową,
  2. 11-letni syn będzie Cię wyciągał po pracy na wspólne bieganie,
  3. 14-letni syn po roku pracy będzie miał większą wiedzę z zakresu odżywiania i treningu od Ciebie

ćwiczenia pod okiem trenera siłownia gdańsk

Treningi z młodzieżą na siłowni

Jedną z lepszych rzeczy jaka mnie spotkała jest możliwość pracy z młodzieżą. Uwielbiam wchodzić do ich świata, który jest jeszcze wolny od mentalnych ograniczeń i gdzie wszystko się da. Wspaniałym uczuciem jest mieć realny wpływ na rozwój fizyczny i mentalny jednostki.

Poprzez autorytet jesteśmy w stanie wszczepić dzieciakom system wartości, który będzie dojrzewał razem z nim i który sprawi że stanie się lepszym sportowcem i przede wszystkim lepszym Człowiekiem!

Praca na tym etapie to nie tylko treningi, to kształtowanie jednostki w każdej płaszczyźnie. Praca ciężka i żmudna, ale obserwowanie jej owoców jest niesamowicie motywujące. To również ogromną odpowiedzialność, gdyż dzieciaki zawsze będą naszym lustrzanym odbiciem.

Na filmie zajawka z treningu z Piotrkiem, z którym pracuje od przeszło 3 lat.

Warsztaty rozwojowe dla młodzieży

To wszystko oczywiście nie dzieje się samo i wymaga pracy z obu stron. Jednakże jest to jeden z głównych powodów, dla których tworzę warsztaty rozwojowe dla młodych ludzi chcących poszerzyć swoje horyzonty. Zapraszam Was – młodzież i rodziców na moje warsztaty.

Informacje treningach i zajęciach znajdziesz na stronie Warsztaty rozwojowe dla młodzieży. oraz Treningi indywidualne dla młodzieży. Zapraszam do udziału.

CD