FAQ najczęściej zadawane pytania trenerowi

Jakie są najczęściej zadawane pytania? O co warto spytać trenera przed rozpoczęciem treningów?  Oto nasze FAQ – pytania i odpowiedzi trenera personalnego.

Dla kogo jest trener personalny?

Osobisty trener jest dla każdego kto szuka pomocy i drogi do osiągnięcia optymalnego zdrowia, poprawienia sprawności fizycznej i utraty wagi. Żyjemy w pośpiechu oraz w czasach, w których ciągle jesteśmy narażeni na stres. Przesyt informacji może powodować, że nie wiemy co finalnie nam szkodzi, a co pomaga. Trener spojrzy na Ciebie holistycznie planując zarówno dietę i treningi biorąc pod uwagę twoje ograniczenia oraz cele.

Dzięki trenerowi można zaoszczędzić czas. Jak? Poprzez realizację określonego planu treningowego i programu żywieniowego. Dzięki trenerowi efekty treningów i zmienionego odżywiania swojej pracy zobaczysz szybciej i nauczysz się je utrzymywać

Czy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem treningów

W zależności od Twojego wieku i historii zdrowia, przed rozpoczęciem ćwiczeń może być konieczne wykonanie kilku ważnych badań. Badania krwi, oraz inne badania diagnostyczne takie jak np. EKG są szczególnie niezbędne, jeśli masz ponad 40 lat, masz nadwagę lub masz inne chroniczne choroby.

Ważne jest aby posiadać swoją historię zabiegów, urazów oraz rehabilitacji. Twój lekarz może mieć zalecenia dotyczące rodzaju ćwiczeń, które możesz wykonywać, lub przeciwwskazania do określonych ćwiczeń fizycznych.

Nigdy wcześniej nie ćwiczyłam, czy trening siłowy jest dla mnie bezpieczny?

Trening siłowy jest bezpieczny dla większości osób. Bardzo ważne jest tutaj opowiedzenie całej historii urazów i chorób. Rolą trenera jest dopasowanie obciążeń dla konkretnej jednostki. Jeśli zaczniesz powoli i progres będzie odpowiednio rozłożony w czasie, pod okiem trenera odniesiesz wspaniałe korzyści z tego rodzaju treningu.

Jak często powinno się ćwiczyć?

Ogólnie zaleca się, aby zacząć od 3 sesji ćwiczeń w tygodniu. Z biegiem czasu można przejść do 5-6 dni treningów w tygodniu. Jeśli robisz postępy powoli i zmieniasz rutynę ćwiczeń, unikniesz kontuzji spowodowanych przeciążeniem lub wypaleniem.

Dlatego ważne jest, aby zasięgnąć porady profesjonalisty – dowiedz się, jak uchronić się przed kontuzjami i jak utrzymać wysokiego poziomu motywacji. Trener osobisty Ci w tym pomoże.

Jak szybko zobaczę efekty treningów?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań trenerowi. Tu mam dla Ciebie taką informację. Efekty treningów poczujesz szybciej niż je zobaczysz. Jakie będę pierwsze efekty treningów? Osoby, które rozpoczynają nowy program ćwiczeń i konsekwentnie wykonują treningi, zazwyczaj zgłaszają poprawę snu, nastroju i poziomu energii w ciągu dwóch do trzech tygodni. Zmiany w składzie ciała często wymagają więcej czasu.

Im bardziej będziesz konsekwentnie realizować zaplanowane treningi i im ściślej będziesz stosować się do opracowanego planu żywieniowego, tym szybciej rezultaty staną się zauważalne dla Ciebie i innych. Po 12 tygodniach (3 miesiącach) sumiennego przestrzegania planu jesteś w stanie osiągnąć coś, co będzie można nazwać “przemianą”.

Dokonuj regularnych pomiarów ciała, ale zdecydowanie ważniejsze jest trzymanie się planu ćwiczeń i stosowanie zdrowej diety. Efekty w postaci niższej wagi i zmiany sylwetki przyjdą szybciej niż się spodziewasz.

Zobacz motywujące historie metamorfoz sylwetek moich podopiecznych.

Jak często powinno się spotykać z trenerem?

Idealna częstotliwość treningów personalnych różni się w zależności od osoby. Dopiero zaczynasz ćwiczenia i zdrowe odżywianie? Potrzebujesz regularnej motywacji i wsparcia, aby dostać się na siłownię? Masz kontuzję, nad którą pracujesz? Prawdopodobnie będziesz musiał zobaczyć się z trenerem raz, dwa lub nawet trzy razy w tygodniu. To zależy także od formy współpracy z trenerem personalnym.

Z czasem gdy nasza współpraca będzie dłuższa to częstotliwość może być nawet mniejsza. Musimy mieć pewność, że masz wysoki poziom motywacji oraz masz już wyrobioną samodyscyplinę. Stosujesz się do ułożonego planu diety i rozumiesz jak ważna jest świadomość żywieniowa.

Dodatkowo bardzo ważna jest regularność treningów. Dla trenera, i dla Ciebie ważne jest, że potrafisz być konsekwentny i robić postępy zgodnie z zaleceniami. Pamiętaj liczy się cel, który chcemy osiągnąć.

Większość moich klientów spotyka się ze mną średnio od jednej do trzech sesji treningowych tygodniowo. Zależy to głównie od określonego celu, środków jakie można przeznaczyć na naszą współpracę oraz dostępnego czasu. Celem dobrego trenera powinno być, aby podopieczni z czasem sami umieli dbać o swoje zdrowie i sylwetkę.

Czy można jeść przed treningiem?

Idealnie, zanim zaczniesz ćwiczyć, twoje ciało powinno mieć energię niezbędną na wysiłek. Polecam spożywanie łatwo przyswajalnych węglowodanów na mniej więcej godzinę przed wyjściem na siłownię. To powinno zapewnić wystarczającą ilość energii w ciele, aby zrealizować ćwiczenia określone w planie treningowym. Co warto zjeść przed treningiem? Spróbuj owoców i jogurtu lub tostów i masła orzechowego. Ważna rzecz, nie jedz za dużo przed treningiem, bo może dopaść cię uczucie ospania i lekkiego zmęczenia.

Jeśli ćwiczysz rano jedzenie przed treningiem nie jest raczej zalecane. Wielu z moich podopiecznych stwierdza, że mogą tolerować ćwiczenia na pusty żołądek, ale potrzebują większej ilości energii, aby przejść przez sesję treningu siłowego. Eksperymentuj z rodzajami posiłków i porami posiłków przed treningiem, aby dowiedzieć się, co jest dla Ciebie najlepsze.

Co można jeść po treningu?

Jedzenie po treningu jest ważne. Musisz uzupełnić zapasy glikogenu i „nakarmić” mięśnie, które właśnie wytrenowałeś. Dietetycy sportowi sugerują, aby zjeść małą przekąskę składającą się z białka i lekkostrawnych węglowodanów w ciągu około godziny po treningu, a następny posiłek godzinę lub dwie później.

Częste błędy w odżywianiu po treningu obejmują spożywanie zbyt dużej ilości jedzenia, a nawet wybieranie niezdrowego jedzenia jako nagrody za ciężki wysiłek. Przeczytaj artykuł na blogu Świadomość żywieniowa i dobra dieta.

Jaka jest najlepsza dieta na odchudzanie?

Odpowiednia dieta może być skuteczna. Badania wykazały, że niezależnie od stosowanej diety, przestrzeganie zaleceń jest jedyną rzeczą, która jest zapowiedzą sukcesu i osiągnięcia upragnionego celu. Uważaj jednak na każdą dietę, która obiecuje szybką utratę wagi. Na przykład diety cud – spożywaj mniej niż 1000 kalorii dziennie a schudniesz x kilogramów w x dni. To częściowo prawda, szczególnie na początku stosowania takiej diety możesz stracić kilka kilogramów. Jednak jest wysoce prawdopodobne, że nie będziesz w stanie utrzymać niższej wagi w długim okresie czasu i pojawi się tak zwany efekt jojo. To także bardzo niekorzystne i niezdrowe dla organizmu.

Jeśli chodzi o utratę wagi, kluczem do sukcesu jest powolna, stabilna i zrównoważona działalność. Świadomość żywieniowa i regularność pozwolą zmienić twoją sylwetkę.

Jak wygląda typowy trening z trenerem personalnym?

W zależności od określonych celów, długości współpracy, twojego ogólnego stanu zdrowia, sesja treningowa z osobistym trenerem może się bardzo różnić.

Zasadniczo indywidualne sesje treningowe są dobrane w oparciu o Twoje potrzeby i cele. Podczas godzinnego treningu realizujemy szeroką paletę ćwiczeń pod moim okiem. Pokazuję jak najefektywniej wykonać dane ćwiczenie i w miarę potrzeby koryguję te wykonywane przez Ciebie. Trening na siłowni jest urozmaicony z użyciem różnego rodzaju sprzętu. Podczas treningu patrzę na twoje postępy aby poprawiać efektywność treningów. Wszystkie ćwiczenia na siłowni są przeze mnie rejestrowane i analizowane.

Jak znaleźć dobrego trenera personalnego w Gdańsku?

Trenera osobistego w Gdańsku możesz znaleźć na wiele sposobów. Pierwszy to oczywiście internet. Na określone zapytania w wyszukiwarce Google, jak na przykład: trener personalny w Gdańsku, trener personalny gdańsk cena, trener personalny gdańsk opinie, dobry trener personalny gdańsk, trener osobisty gdańsk, trener personalny trójmiasto, otrzymasz wiele wyników. Pamiętaj, że często pierwsze 2-3 wyniki wyszukiwania są to często płatne reklamy, dopiero potem pokazywane są tak zwane organiczne wyniki wyszukiwania.

Szukaj dobrych trenerów z Gdańska w różnych zestawieniach, bazach i katalogach online trenerów osobistych. Jeden z przykładów to portal Trójmiasto.pl – Trener personalny Gdańsk, Gdynia, Sopot. W Internecie znajdziesz też miejsca gdzie wystawiane są opinie o trenerach personalnych – mogą to być opinie na Google, Facebooku, portalach lub innych miejscach. Facebook i Instagram – również w ten sposób możesz znaleźć trenerów personalnych.

Inny sposób to spytaj znajomych, rodzinę czy znają kogoś i mogę polecić. Bądź świadomy przy wyborze najlepszego trenera personalnego. Przeczytaj opinie o trenerze Cezarym Dobrzeleckim.

Ile kosztuje trener personalny w Gdańsku?

Trenerzy personalni zazwyczaj wyceniają swoje usługi i podają cenę za godzinę pracy lub cenę za trening. W Gdańsku cena trenera osobistego zawiera się w okolicach 150-200 zł za godzinę za sesję treningową. Sesje na siłowni mogą także odbywać się w dwójkach bądź trójkach. Czasami cena podana jest jako współpraca w miesiącu.

Od czego zależy cena trenera personalnego? Najczęściej niższa cena za osobistego trenera skieruje Cię do centrum fitness z pół prywatnym treningiem osobistym i mniejszym skupieniem w relacji jeden na jednego. Więcej może kosztować trening z doświadczonym trenerem, który ma dedykowane programy treningowe dla swoich podopiecznych. Odbyte kursy dla trenerów, certyfikaty to elementy, które zwiększają cenę treningów personalnych. Dobry trener ciągle się rozwija i inwestuje w wiedzę, aby zapewnić swoim podopiecznym jak najlepsze usługi.

Zobacz ofertę trenera personalnego.

Czy warto mieć trenera personalnego?

Pozwól, że ja spytam czy warto mieć doradcę finansowego, czy warto korzystać z porad prywatnego lekarza, albo czy warto płacić za usługi dobrego prawnika? Zatrudnienie trenera personalnego to szansa na zmianę poziomu aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania i stylu życia.

Dlaczego współpraca z trenerem Train Me Now jest wyjątkowa? Cezary Dobrzelecki posiada bardzo bogate doświadczenie jako trener personalny, współpracuje z siłowniami w Gdańsku oraz oferuje indywidualne prowadzenie, zarówno w Trójmieście jak i online. Pracuje także ze sportowcami, i ma doświadczenie w rehabilitacji urazów i zapobieganiu urazom. Ma holistyczne podejście, oferuje w ramach współpracy porady żywieniowe i dotyczące stylu życia dla osobistej zmiany swoich podopiecznych.

FAQ najczęściej zadawane pytania trenerowi personalnemu
Cezary Dobrzelecki trener personalny

Decyzja należy do Ciebie

Jego wysiłki na rzecz zmian w życiu wykraczają poza Train Me Now. Cezary stworzył Fundację w Gdańsku Sport Relacja Edukacja, w której wspiera młodych sportowców i niepełnosprawne dzieci. Trener występuje często w mediach, prowadził cykl ćwiczeń na oficjalnej stronie miasta Gdańska w czasie pandemii. Jego misją jest zmiana ludzkiego życia na lepsze, podnoszenie świadomości żywieniowej oraz istotna poprawa sprawności fizycznej dzieci i dorosłych.

Najczęściej zadawane pytania trenerowi personalnemu. Dziękuję za przeczytanie FAQ – pytania i odpowiedzi. Nie odpowiedziałem na wszystkie twoje pytania? Zapraszam do kontaktu i do czytania mojego bloga trenera personalnego.

Wyślij i podziel się artykułem ze znajomymi. Dzięki!

Przeczytaj na blogu

Brak wyników.

Dołącz do grupy

Promocje w sklepie

Brak wyników.

Nie przegap porad i ciekawostek

Please wait...

Dziękuję za zapisanie do newslettera. Potwierdź subsktypcję w otrzymanej wiadomości e-mail i ściągnij prezent od nas. 

trener personalny z Gdańska Cezary Dobrzelecki t
trainmenow trening online trener personalny w Gdańsku
Fundacja sportowa z Gdańska

Markowa odzież sportowa TMN

ubrania sportowe markowe
odzież sportowa bluza do treningu