Fundacja Sport Relacja Edukacja

Fundacja Sport Relacja Edukacja

Fundacja Sport Relacja Edukacja powstała, aby zapewnić dostęp oraz przestrzeń do aktywności fizycznej, tam gdzie jest to utrudnione. Zgodnie z naszą nazwą poprzez budowanie relacji z drugim człowiekiem edukujemy oraz propagujemy aktywność fizyczną w różnych postaciach.

Zaczęliśmy swoją działalność od stworzenia Drużyny Marzeń – pierwszej na pomorzu piłkarskiej Drużyny z niepełnosprawnościami. Następnie przeprowadziliśmy kilka projektów dla dzieci z Ukrainy ze statusem uchodźcy. Skupiliśmy się również na budowie infrastruktury, czego wynikiem jest wybudowany własny obiekt sportowy – boisko piłkarskie, który pragniemy rozwijać.

Tam gdzie dostęp do aktywności fizycznej jest utrudniony, pojawiamy się my i aktywizujemy dzieci oraz rodziców z różnymi trudnościami. Organizujemy zajęcia dodatkowe, turnieje, półkolonie, obozy sportowe oraz warsztaty (np. w postaci wsparcia psychologicznego) dla dzieci i dorosłych.

Naszymi beneficjentami są:
50 piłkarzy i piłkarek z niepełnosprawnościami w Drużynie Marzeń
ponad 100 dzieci oraz rodziców przybyłych z Ukrainy z projektu Pomorskie z Ukrainą
60 dzieci z projektu zimowych aktywności UNICEF
50 uczestników obozu letniego dla dzieci z Ukrainy

Naszymi wolontariuszami są podopieczni Train Me Now – młodzi sportowcy i ich rodzice. Dzięki temu rozwijamy umiejętności społeczne młodzieży, pokazujemy im różnorodność świata oraz budujemy sportową społeczność.

Drużyna Marzeń – drużyna piłkarska dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami

Pomorskie z Ukrainą – wsparcie dzieci i dorosłych z Ukrainy ze statusem uchodźcy

Gdańska zima – projekt zimowych aktywności z UNICEF

Turniej Marzeń (II Edycje) – ogólnopolskie zawody sportowe dla dzieci z niepełnosprawnościami

Boisko Marzeń – budowa obiektu sportowego we współpracy z Fundacja BeMontessori oraz Fundacją Decathlon

Bieg kobiet – charytatywny bieg promujący dostępność do materiałów higienicznych w szkołach

Skontaktuj się z nami!

Fundacja sport relacja edukacja

O fundacji

Fundacja Sport Relacja Edukacja z siedzibą w Gdańsku wspiera sport dzieci i młodzieży. Zajmujemy się wspieraniem młodych adeptów sportu z ograniczeniami zdrowotnymi lub finansowymi.

Misja

Naszą misją jest tworzenie środowiska, w którym wyrównują się sportowe szanse. Integrujemy poprzez sport i aktywność fizyczną. Naszym pierwszym głównym zadaniem jest wsparcie niepełnosprawnych sportowców z “Drużyny Marzeń” TMN Kids.

Założyciel

Cezary Dobrzelecki od ponad 7 lat pracuje nad rozwojem dorosłych, młodzieży oraz najmłodszych dzieci jak i dzieci z niepełnosprawnościami. Założyciel i pomysłodawca TMN Kids oraz TMN Kids Drużyny Marzeń.

Organizator wielu sportowych eventów i festynów. Uczestnik konferencji i szkoleń o tematyce zdrowego stylu życia, treningów i żywienia czy psychologii sportu.

Łączy świat dorosłych ze światem dzieci i przenosi z jednego do drugiego to, co najlepsze.

Realizacje

Poznaj naszych trenerów

Nasz blog

wsparcie dla dzieci niepełnosprawnych

Nowa fundacja w Gdańsku – Sport Relacja Edukacja

Czytaj więcej
Decathlon Turniej Marzeń - Rozgrywki Piłkarskie PZU Futbol Plus 2023

Decathlon Turniej Marzeń 2023 – Rozgrywki Piłkarskie PZU Futbol Plus już za nami!

Czytaj więcej
turniej piłkarski dla dzieci niepełnosprawnych

Ogólnopolski Turniej Piłkarski dla Dzieci z Niepełnosprawnościami

Czytaj więcej
piłkarska akademia Jaguar Gdańsk treningi piłkarskie dla dzieci

Drużyna piłkarska dla dzieci niepełnosprawnych w ramach Jaguar Kids

Czytaj więcej
Odkryj resztę naszych wpisów

Nasze realizacje

Drużyna marzeń

Zawodnicy Drużyny Marzeń codziennie pokazują nam, że w sporcie, jak i normalnym życiu nie ma barier nie do pokonania. Oprócz 2 treningów w tygodniu, biorą udział w wielu wyjazdach, eventach i turniejach organizowanych na terenie całej Polski.

W naszej Drużynie trenują Dzieci z różnym stopniem niepełnosprawności – są to Dzieci z Zespołem Downa, osoby z autyzmem czy ograniczeniami ruchowymi.

W naszych szeregach grają dzieci w wieku 4-18 lat!

5 lat

Treningów

37

Zawodników

2

Zorganizowane turnieje

5

Trenerów

Szansa na rehabilitację

Jako Drużyna Marzeń jesteśmy wyjątkowym projektem.

Pomimo przeciwności jesteśmy pozytywnie nastawieni i chętni na nowe wyzwania. Zarażamy pozytywną energią i jednocześnie budujemy wizerunek profesjonalnej drużyny.

Nasze zajęcia to nie tylko prosta zabawa i granie w piłkę. Poprzez nasze działania osiągamy znacznie więcej. Dajemy naszym podopiecznym szansę na rehabilitację fizyczną, jak i socjalną.

Umożliwiamy poznanie wielu nowych dzieci z całego kraju oraz przede wszystkim umożliwiamy aktywizację Dzieci z Niepełnosprawnościami w życiu codziennym naszej drużyny.

Szansa na rehabilitację

Boisko

We wrześniu 2023 oficjalnie otworzyliśmy nasze boisko. Powstało one dzięki współpracy z Be Montessori School oraz Decathlon Trójmiasto. Niebywałą dumą napawa nas fakt, iż jest to pierwsza inwestycja w Polsce fundacji Decathlon.

Dzięki wspólnej pracy ludzi, którzy nie wiedzą że czegoś się nie da zrobić, droga od idei do otwarcia zajęła nam zaledwie 9 miesięcy.

Na boisku odbywają się zajęcia piłkarskie dla dzieci z niepełnosprawnościami z Drużyny Marzeń oraz treningi przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych z TMN Kids.

Meczem otwarcia był pojedynek piłkarzy z niepełnosprawnościami z Drużyny Marzeń oraz uczestników projektu „Pomorskie z Ukrainą”. Bariery językowe, ruchowe, społeczne? Zostawiliśmy je za furtką boiska.

Boisko

Turniej marzeń 2022

W ramach działalności z PZU Futbol Plus uczestniczymy w turniejach na terenie całej Polski i dwukrotnie organizowaliśmy takie wydarzenie w Gdańsku.

Turniej Marzeń był największym turniejem piłkarskim dla Dzieci z niepełnosprawnościami w tym roku!

Turniej Marzeń w liczbach:

 • 163 zawodników
 • 9 akademii
 • 31 drużyn
 • 8 boisk
 • 4 kategorie
 • 140 meczów
 • 56 wolontariuszy
 • 346 osób łącznie

Turniej marzeń 2022

Decathlon turniej marzeń 2023

W ramach działalności z PZU Futbol Plus uczestniczymy w turniejach na terenie całej Polski i dwukrotnie organizowaliśmy takie wydarzenie w Gdańsku.

Turniej Marzeń był największym turniejem piłkarskim dla Dzieci z niepełnosprawnościami w tym roku!

Turniej Marzeń w liczbach:

 • 163 zawodników
 • 9 akademii
 • 31 drużyn
 • 8 boisk
 • 4 kategorie
 • 140 meczów
 • 56 wolontariuszy
 • 346 osób łącznie

Nasz blog

turniej piłkarski dla dzieci niepełnosprawnych

Ogólnopolski Turniej Piłkarski dla Dzieci z Niepełnosprawnościami

Czytaj więcej
turniej dla dzieci z niepełnosprawnościami

Relacja z Turnieju Marzeń w Gdańsku

Czytaj więcej
Gdańsk Decathlon Turniej Marzeń - Rozgrywki Piłkarskie PZU Futbol Plus

Zapowiedź Decathlon Turniej Marzeń 2023 – Rozgrywki Piłkarskie PZU Futbol Plus

Czytaj więcej
Decathlon Turniej Marzeń - Rozgrywki Piłkarskie PZU Futbol Plus 2023

Decathlon Turniej Marzeń 2023 – Rozgrywki Piłkarskie PZU Futbol Plus już za nami!

Czytaj więcej
Odwiedź bloga

Pomorskie z Ukrainą

Pomorskie z Ukrainą to kolejny projekt, który realizujemy wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. To cykl warsztatów dedykowany całym Rodzinom z Ukrainy. Podczas projektu integrujemy naszych podopiecznych poprzez sport i aktywność fizyczną. Wierzymy, że dzięki naszemu programowi możemy dać szansę młodym na rozwój talentów sportowych.

Pomorskie z Ukrainą

TMN Kids z Ukrainą

Od początku 2023 roku rozpoczęliśmy współpracę z UNICEF, której efektem jest cykl wydarzeń sportowych i ogólnorozwojowych dedykowany Dzieciom z Ukrainy.
Podczas każdego spotkania Dzieci biorą udział w 3 blokach zajęciowych podczas których:

 1. W trakcie zajęć sportowych grają w gry rozwijające uwagę, wzbogacające słownictwo, orientację przestrzenną i logikę. Gry mają również na celu kształtowanie umiejętności komunikacyjnych i formułowania myśli, umiejętność gry w zespole.
 2. Dzieci biorą również udział w ćwiczeniach dla treningu fantazji, wyobraźni, rozwoju mowy, uwagi, myślenia, pamięci. Trenują umiejętność szybkiego zapamiętywania długich ciągów słów oraz rozwój aktywnego myślenia systemowego, umiejętność elastycznego i niestandardowego rozwiązywania problemów.
 3. Podczas naszych zajęć wykonujemy ćwiczenia, które rozwijają wyobraźnię, spójną mowę, fantazję i myślenie, zdolności twórcze; uczymy komunikacji, pracy zespołowej, szacunku dla innych i tolerancji. Trenujemy uwagę, szybkość reakcji, koordynacji, dostosowanie pracy ciała i mózgu.

TMN Kids z Ukrainą

Półkolonie UNICEF

Podczas ferii 2023 dzięki wsparciu UNICEF oraz Miasta Gdańska stworzyliśmy niezapomniane półkolonie dla setki dzieci z Ukrainy mieszkających w Gdańsku! Zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania i jesteśmy dumni, że w tak krótkim czasie udało nam się przygotować pełnowartościowy, sportowy czas wolny. Podczas dwóch turnusów zorganizowaliśmy kilkadziesiąt godzin zajęć sportowych, odwiedziliśmy wystawę LEGO, poznaliśmy Gdańsk dzięki opowieściom przewodniczki, wybraliśmy się do kina oraz odbyliśmy wiele godzin ćwiczeń, które rozwijają wyobraźnię, spójną mowę, fantazję, myślenie i zdolności twórcze.

Półkolonie UNICEF

Festyn Mikołajkowy

W większym gronie spotykamy się co roku na festynie Mikołajkowym, podczas którego obchodzimy urodziny naszej Drużyny Marzeń. Pomiędzy piłkarskimi rozgrywkami i sportowymi wyzwaniami organizowanymi przez naszych partnerów, zapewniamy poczęstunek, podarunki dla najmłodszych, konkursy, fotobudkę i wiele innych!

Festyn Mikołajkowy

Kadra

Trener Piotr

Jako trener dzieci pracuje od 2016 roku. W tym czasie był najpierw asystentem 1-go trenera, a później pierwszym trenerem w drużynach juniorskich Jaguara Gdańsk. Równolegle prowadził zajęcia z najmłodszymi w Jaguar Kids.

Trener TMN Kids ukończył kursy trenerskie UEFA C i UEFA B, a jako zawodnik występował w juniorskich drużynach Gedanii Gdańsk.

Trener Mateusz

Jako trener z dziećmi pracuje od 2018 roku, a jego przygoda rozpoczęła się od AS Piłeczka z Pruszcza Gdańskiego. Później trafił do Jaguara Gdańsk, gdzie odnalazł właściwą drogę dzięki Trenerowi Czarkowi i ostatecznie trafił do Jaguar Kids – TMN Kids.

Trener Mateusz posiada licencję UEFA C, brał udział w wielu kursach i konferencjach.

Dla trenera najlepszą szkołą pracy z dziećmi okazały się narodziny własnych dzieci. Od małego pasjonują go sport, piłka nożna, lekkoatletyka, jednak kontuzja kolana w wieku 16 lat pokrzyżowała jego na poważną karierę. Wierzy, że największe sukcesy jeszcze przed nim.

Trenerka Wiola

Trenerka Wiola od zawsze była aktywna i lubiła sport. W podstawówce jako dziecko brała udział w zawodach sportowych w biegach na krótkie dystanse. W tym momencie uprawia dużo sportu amatorsko. W 2022 dołączyła do zespołu TMN Kids.

Jest wychowawcą, pedagogiem specjalnym grupy terapeutycznej dzieci z autyzmem. Największymi atutami w pracy z dziećmi są swobodna komunikacja, poczucie humoru i otwartość.

Według trenerki Klaudii najważniejsze w sportowych zajęciach jest to, aby dzieci czerpały dużo radości z takich treningów oraz żeby zajęcia i prowadzący kojarzyli się z pozytywnymi emocjami.

Trener Krzysiek

Jako dziecko trenował pływanie w klubie AWF Gdańsk, ale wada wzroku przekreśliła jego plany … Olimpijskie (vide mój kolega Mariusz Podkościelny). Potem trenował hokeja w Stoczniowcu i grał też z sukcesami w piłkę nożną halową. Najczęściej jako bramkarz, też grał w polu i strzelał ważne bramki.

Od 2009 roku przez 10 lat z  synem, młodym piłkarzem, przeszedł jako kierownik drużyny poszczególne szczeble kariery piłkarskiej w klubie GKS Kowale i tam też zrodziła się jego kolejna pasja do bycia trenerem Dzieci piłki nożnej. W kolejnych latach trener Krzysztof zdobył uprawnienia Instruktora piłki nożnej, Menadżera Sportu i trenera piłki nożnej w PZPN UEFA Grassroots C.

Pracę trenera piłki nożnej z licznymi sukcesami prowadził z Dziećmi w klubach: GKS Kowale (4 lata), Osiczanka Osice (2,5 roku) i obecnie w Jaguar Kids (1 rok). Jako trener dzieci pracuje od 2016 roku. W tym czasie był najpierw asystentem 1-go trenera, a później pierwszym trenerem w drużynach juniorskich Jaguara Gdańsk. Równolegle prowadzi zajęcia z najmłodszymi w TMN Kids.

Trenerka Klaudia

Z zawodu jest terapeutą zajęciowym. Studia realizowała na AWFiS w Gdańsku, ukończyła kursy z zakresu terapii ręki, Treningu Umiejętności Społecznych oraz Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Za swoje największe osiągnięcie sportowe uważa reprezentowanie województwa pomorskiego w lidze piłki ręcznej młodziczek.

Poza prowadzeniem zajęć w TMN Kids pracuje w przedszkolu integracyjnym jako terapeuta zajęciowy. Prowadzi grupowe zajęcia ruchowe i terapie indywidualne.

Empatia to według trenerki Klaudii podstawa pracy z dziećmi. Ważn podczas zajęć sportowych jest pozytywna atmosfera. Ważne, aby dzieci czerpały jak największą radość z zajęć ruchowych.

Trenerka Zuza

Zuzia aktualnie jest studentką terapii zajęciowej na AWFiS w Gdańsku oraz pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na UG, także zdecydowanie praca z dziećmi to ścieżka, którą chce iść.

Z piłką nożną związana jest od prawie 8 lat, dalej spełniając się jako zawodniczka, obecnie reprezentując barwy Lechii Gdańsk. Jako trenerka próbuje swoich sił stosunkowo niedługo, bo od 2 lat, wciąż z wielką chęcią zdobywania nowej wiedzy.

Dla Zuzi najważniejszy jest uśmiech dzieci po treningu oraz to, aby pokochały sport i aktywność na dworze. Zuzia uważa, że nie ma nic lepszego, niż zaszczepienie w nich miłości do sportu oraz widok, jak budują relacje w drużynie.

Trener Przemek

W piłkę Przemek grał od 10 roku życia w drużynach juniorskich oraz seniorskiej drużynie Wda Świecie.

Przemek studiował na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, gdzie ukończył kierunek Wychowanie fizyczne, specjalizacja: piłka nożna. Ponadto ma licencję trenerską UEFA B.

Obecnie jest trenerem w Bałtyku Gdynia oraz nauczycielem WF-u w Szkole Bemontessori.

Biuro TMN Iwona

Z Train Me Now Iwona związana jest od czerwca ubiegłego roku. Z wykształcenia analityczka danych, z praktyki — ogarniaczka wszystkiego.

Działa w “ukryciu”, aby wszelkie nasze inicjatywy zostały dopięte na ostatni guzik. Dzięki temu Wy możecie czerpać przyjemność z naszej działalności, a Iwona ma satysfakcję z tworzenia czegoś nowego.

Prywatnie Iwona uwielbia chodzić po górach i odkrywać świat — zwiedziła jego kawałek autostopem i vanem, a aktualnie przemierza drogi na swoim motocyklu.

Piłka również odegrała dużą rolę w życiu Iwony, ale zamiast do bramki, trafiała nią do kosza.

FAQ