Decathlon Turniej Marzeń - Rozgrywki Piłkarskie PZU Futbol Plus 2023

10 miesięcy i 20 dni temu

Decathlon Turniej Marzeń 2023 – Rozgrywki Piłkarskie PZU Futbol Plus już za nami!

Zakończyliśmy już pełne wrażeń, emocji i uśmiechu rozgrywki zorganizowane przez naszą Fundację Sport Relacja Edukacja! Tegoroczny ogólnopolski turniej piłkarski w Gdańsku dla dzieci z niepełnosprawnościami zorganizowany został we współpracy z PZU Futbol Plus  oraz Decathlon.

Dwa dni sportowych wrażeń w Gdańsku

Co działo się podczas dwóch dni pełnych emocji?

Całą imprezę swoją obecnością uświetnił Bartek Ignacik – dziennikarz sportowy znany z programu Turbokozak

Patronami naszego wydarzenia byli również Wojtek i Agata Sawiccy z Life On Wheelz, którzy oficjalnie rozpoczęli Turniej. 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Life On Wheelz (@lifeonwhlz)

Oto co napisali o Turnieju Marzeń w Gdańsku:

Wczoraj mieliśmy przyjemność otworzyć niesamowite wydarzenie, a mianowicie Turniej Marzeń. To piękny event, na którym osoby z niepełnosprawnościami z całej Polski grają w piłkę nożną. Można powiedzieć, że ta szczytna idea jest ucieleśnieniem naszej misji. Trudno wyobrazić sobie lepsze odzwierciedlenie walki z stereotypami i normalizacji niepełnosprawności niż te zawody.

Gdy razem z Agatą wygłaszaliśmy krótkie przemowy inaugurujące czułem wielką dumę, że możemy jako Life On Wheelz patronować takiej świetnej imprezie. Właśnie dla takich chwili działamy. Poza tym lubię przemawiać publicznie, dźwigać presję, rozbawiać tłumy. A pojawiło się naprawdę dużo ludzi. Ale nie ma co się dziwić, w końcu w turnieju brało udział aż osiem licznych zespołów, którym towarzyszyli organizatorzy, wolontariusze, sędziowie, kibice, sponsorzy i rodzice. Ale nie obyło się bez chwili grozy, kiedy dwie minuty przed wyjściem na środek boiska wózek odmówił posłuszeństwa. Na szczęście Agata poruszała niesfornymi kablami od zasilania i kolejny raz uratowała sytuację.

Cudownie było patrzeć na uśmiechnięte twarze zawodników i zawodniczek, na determinację w ich oczach, na sportowego ducha walki i piękne gole. Rzadko się wzruszam, jednak ten widok poruszył mnie do głębi. Przypomniało mi się jak sam za dzieciaka ganiałem za piłką. Krzywo biegałem, przewracałem się, ale byłem szczęśliwy. Stanowiłem część zespołu.

Duże wrażenie zrobiła też na mnie konferansjerka Bartka Ignacika znanego z programu Turbokozak. Była zabawna i bardzo fachowa. Polubiliśmy się. Na koniec napstrykaliśmy sobie jeszcze kilka zdjęć. Wszyscy byli radości i pełni entuzjazmu. To był jeden z najpiękniejszych dni w tym roku. Co prawda strasznie się zmęczyłem i przez resztę dnia byłem nieprzytomny, ale wieczorem kładłem się spać z uśmiechem, z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. Już nie możemy się doczekać przyszłorocznej edycji.

Które drużyny zagrały na turnieju w Gdańsku?

W tym roku grało z nami 8 drużyn z 7 miast z całej Polski:

  1. Futbolowa Banda Warszawa
  2. Mini Lwy Białystok
  3. Dynamit Ełk
  4. Akademia Odkrywców Sportu Lublin
  5. Strefa Futbolu Olsztyn
  6. Royal Bydgoszcz
  7. ADA JUDO FUN
  8. Drużyna Marzeń

Obejrzyj film z Decathlon Turniej Marzeń 2023 – Rozgrywki Piłkarskie PZU Futbol Plus w Gdańsku

Turniej w liczbach

Na zakończenie mamy dla Was jeszcze kilka liczb z turnieju:

Obejrzyj również reportaż z turnieju i wywiady Bartosza Ignacika z :

Wydarzenie to, nie mogłoby się odbyć bez naszych partnerów i sponsorów, którym po raz kolejny dziękujemy za wkład w organizację tak świetnego przedsięwzięcia!

Do zobaczenia za rok!