Gdańsk ferie zimowe dzieci

1 lat i 149 dni temu

Ferie zimowe dla dzieci w Gdańsku

Czy praca trenera to tylko męczenie ludzi na siłowni? Dla mnie nie. Dla mnie to pomoc w likwidowaniu barier i rozwiązywaniu problemów. Dziś odbył się pierwszy dzień bezpłatnych półkolonii dla dzieci z Ukrainy, które organizuje moja fundacja Sport Relacja Edukacja. Na 100 dostępnych miejsc zgłosiło się do nas ponad 300 dzieci.

ferie zimowe Gdańsk

Gdańsk ferie zimowe dzieci

Gdańsk ferie zimowe dzieci

Przez najbliższe dni mamy zamiar zabrać ich do naszego świata gdzie łączymy sport, edukację i zabawę. Wierzę, że to się uda, bo mamy wspaniałą kadrę oraz stworzoną do tego placówkę Be Montessori School w Gdańsku.

Jak się udało?

Dobiegł końca pierwszy turnus organizowanych przez Fundację Sport Relacja Edukacja półkolonii dla dzieci z Ukrainy. Organizacyjna Liga Mistrzów – projekt spadł na nas jak grom z jasnego nieba. Pierwszą burzę mózgów w temacie wydarzenia mieliśmy … tydzień przed startem.

W tym czasie udało się zorganizować nabór dzieci (który skończył się wynikiem ponad 300 chętnych na 100 miejsc!), dobrać super kadrę, wybrać wspaniałą placówkę oraz dopełnić wszelkich formalności związanych z organizacją wypoczynku. Wczorajsza wizytacja z UNICEF oraz przedstawicieli Miasta Gdańska była pod wrażeniem.

ferie dla dzieci z Ukrainy w Gdańsku

Po starcie już pierwszego dnia musieliśmy gasić mniejsze lub większe pożary. Był to intensywny czas, ale jakże twórczy. Uśmiechy dzieci ze zdjęcia powstały dzięki pracy mojej wspaniałej Iwona Magdziak, która obawiam się, że jest robotem. Wielkie podziękowania również dla innych osób. Piotr Zawadzki z Jaguar Kids koordynuje półkolonie oraz silna kadra z Be Montessori School , która nas wspomaga. Druga 50-tka ukraińskich dzieci już czeka w blokach startowych.

Organizujemy dobry czas dzieciom, dajemy pracę, a przy tym sami się dużo uczymy. Fundację otwierałem w marcu 2022, dziś przybijamy sobie piątkę z UNICEFem. Fajnie.

fundacja-gdanska-projekt-unicef-dla-kazdego-dziecka

Jak wyglądały nasze półkolonie?

Oto nasze przykładowe dwa dni. Wczoraj ubraliśmy się ciepło i pojechaliśmy zobaczyć atrakcje Gdańska, o których podczas spaceru opowiadała nam przewodnik. Poznaliśmy historię miasta i znamy też wiele ciekawostek o Gdańsku. W następny dzień  pojechaliśmy na wystawę LEGO!

A po obiedzie, jak zwykle, przyszedł czas na WF, gry rozwijające kreatywne myślenie oraz planszówki i wspólne zabawy.

Gdańsk atrakcje dla dzieci

Projekt powstał przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)
Fundacja Gdańska, Jaguar Kids, Fundacja Sport Relacja Edukacja.

zajęcia sportowe podczas ferii zimowych

zajęcia sportowe dla dzieci na sali gimnastycznej w Gdańsku

Zobacz ofertę: Trener personalny dla dzieci