Dla dzieci

Jaguar Kids z Ukrainą – projekty organizowane z UNICEF

Od początku 2023 roku rozpoczęliśmy współpracę z UNICEF, której efektem jest cykl wydarzeń sportowych dedykowany Dzieciom z Ukrainy.

Półkolonie

Pierwszym etapem naszej współpracy było zorganizowanie półkolonii dla ponad 100 Dzieci w wieku 5-15 lat. Podczas dwóch wspólnie spędzonych tygodni zorganizowaliśmy dla naszych podopiecznych zajęcia sportowe, zajęcia z gier zespołowych oraz cykl zajęć z neurogimnastyki (ejdetyka, memonium, life kinetik).

sport dla dzieci z Ukrainy

Ukraina Gdańsk dzieci co robić

polkolonie-dla-dzieci-ukrainskich-w-gdansku

Dodatkowo każdego dnia spędzaliśmy czas w różnych ciekawych miejscach – między innymi w kinie, na wystawie klocków LEGO czy na spacerze ulicami Głównego  Miasta w Gdańsku, gdzie dzięki wiedzy Przewodniczki, Dzieci mogły zgłębić wiedzę dotyczącą miasta, w którym aktualnie żyją. Zobacz relację z półkolonii dla dzieci.

dzieci-z-ukrainy-zwiedzaja-gdansk

Zajęcia sportowe w sobotę

Po zakończonym projekcie półkolonii, ruszyliśmy z cotygodniowymi zajęciami sobotnimi. Podczas każdego spotkania Dzieci biorą udział w 3 blokach zajęciowych podczas których:

  1. W trakcie zajęć sportowych grają w gry rozwijające uwagę, wzbogacające słownictwo, orientację przestrzenną i logikę. Gry mają również na celu kształtowanie umiejętności komunikacyjnych i formułowania myśli, umiejętność gry w zespole.
  2. Dzieci biorą również udział w ćwiczeniach dla treningu fantazji, wyobraźni, rozwoju mowy, uwagi, myślenia, pamięci. Trenują umiejętność szybkiego zapamiętywania długich ciągów słów oraz rozwój aktywnego myślenia systemowego, umiejętność elastycznego i niestandardowego rozwiązywania problemów.
  3. Podczas naszych zajęć wykonujemy ćwiczenia, które rozwijają wyobraźnię, spójną mowę, fantazję i myślenie, zdolności twórcze; uczymy komunikacji, pracy zespołowej, szacunku dla innych i tolerancji. Trenujemy uwagę, szybkość reakcji, koordynacji, dostosowanie pracy ciała i mózgu.

sport-dla-dzieci-ukrainy-w-gdanskuTakie kompleksowe podejście do zajęć umożliwia Dzieciom z Ukrainy rozwinięcie zdolności z wielu obszarów – sportowych, jak i umysłowych przy jednoczesnym budowaniu nowych relacji z rówieśnikami.

Wyślij i podziel się artykułem ze znajomymi. Dzięki!

Tags:
dzieciGdańskUNICEF

Przeczytaj na blogu

Jaguar Toddlers zajęcia sportowe dla Dzieci (2-4 lata) z rodzicami
Pomorskie z Ukrainą – projekty organizowane dla dzieci

Dołącz do grupy

Promocje w sklepie

Brak wyników.

Nie przegap porad i ciekawostek

Please wait...

Dziękuję za zapisanie do newslettera. Potwierdź subsktypcję w otrzymanej wiadomości e-mail i ściągnij prezent od nas. 

trener personalny z Gdańska Cezary Dobrzelecki t
trainmenow trening online trener personalny w Gdańsku
Fundacja sportowa z Gdańska

Markowa odzież sportowa TMN

ubrania sportowe markowe
odzież sportowa bluza do treningu