pompki eksplozywne trening pompka supermana

3 lat i 341 dni temu

Trening online #8: Eksplozywne pompki

Witajcie ponownie w cyklu treningów „Domowa Siłownia” TrainMeNow, Dziś podczas treningu online poćwiczymy kilka alternatywnych wersji klasycznych pompek czyli pompki eksplozywne i pompki dynamiczne. Obejrzyj poprzedni trening Pompki Klasyczne. Jeśli masz już opanowane do perfekcji klasyczne pompki lub szukasz nowych ćwiczeń ten odcinek jest dla Ciebie. Jakie pompki eksplozywne będziemy ćwiczyć?

Cel jest jasny! Jedziemy! Ciekawy jestem jak Wam dziś pójdzie trening. Przeczytajcie jak wykonać prawidłowo pompki eksplozywne i dynamiczne i do dzieła!

Pompki z oderwaniem dłoni

Zaczynamy od pozycji podporu, bark, łokieć i nadgarstek w jednej linii. Ciało jest wyprostowane. Robimy pomkpę i schodzimy ciałem w dół i podnosząc się odrywamy dłonie lekko od ziemi. Odpychamy się mocno od podłogi i zatrzymujemy na prostych łokciach.

Ważne. Polecam przed robieniem pompek z oderwaniem dłoni koniecznie dobrze rozgrzać nadgarstki.

Pompka z klaśnięciem

To trudniejszy wariant poprzedniej wersji pompek. Pompka z klaśnięciem pozwala w ćwiczeniu zaangażować nasz tułów, nasze mięśnie nóg, generalnie całe ciało. Zaczynamy od pozycji pompki, opuszczamy ciało, podnosząc się wykonujemy klaśniecie w obydwie dłonie i lądujemy na prostych rękach. Jeżeli jesteśmy w stanie zrobić dziesięć pompek z klaśnięciem z przerwą możecie potem spróbować zrobić je na jedno tempo.

Pompki Supermana

Jeśli opanowaliście poprzednie wersje pompek możecie teraz spróbować zrobić najtrudniejszą pompkę. Pompka Supermana to pompki podczas których w trakcie ruchu odrywa się ręce i wysuwa się do przodu tak jak robił to Superman w czasie lotu w powietrzu. Na początek spróbuj wykonać pięć pompek Supermana. Ostatnia forma ćwiczenia jest bardzo mocno zaawansowana, ale od czegoś każdy zaczynał. Powodzenia!

pompki eksplozywne trening pompka supermana

Trening online #8: Pompki Eksplozywne dla zaawansowanych

Trening online prowadzi trener osobisty

Cykl treningów online Domowa Siłownia z trenerem osobistym Cezarym Dobrzeleckim powstał w ramach akcji Zostań w Domu. Podczas ćwiczeń, które możecie oglądać na Youtube, trenujemy podstawowe oraz najważniejsze ćwiczenia na różne partie ciała i mięśni. Ćwiczenia z powodzeniem możecie wykonywać w domu używając sprzętu, który każdy z posiada. Dzięki regularnym ćwiczeniom w domu osiągniecie szybkie efekty.

Jeśli podobają się Wam takie internetowe treningi dajcie łapkę w górę pod filmem z treningu oraz subskrybujcie mój kanał trenera na Youtube. Ćwiczenia Domowej Siłowni można było też oglądać podczas transmisji na żywo na stronie gdansk.pl

Do zobaczenia w następnych odcinkach Domowej Siłowni TRAINMENOW. Kliknij w link Trener osobisty Cezary Dobrzelecki.

Indywidualne treningi przez internet

Wolisz bardziej indywidualne treningi z moimi radami i ćwiczeniami tylko dla Ciebie? Będę monitorować twoje postępy i motywować Cię do ćwiczeń i zdrowego odżywiania. Przygotowałem specjalny program Trener Personalny Online obejmujący specjalną dietę oraz dedykowany program treningowy.

Dowiedz się więcej o moich treningach i umów się ze mną na konsultację a wspólnie znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązania w obszarze diety i programy treningowego. Cel jest jasny!