Pozycja Niedźwiadek ćwiczenia bear walk

4 lat i 74 dni temu

Trening Online #7: Pozycja Niedźwiadek i ćwiczenie Bear Walk

Witam w  kolejnym odcinku cyklu treningów online „Domowa Siłownia” TrainMeNow. Dzisiejszy temat treningu to Ćwiczenia na Stabilizację Kręgosłupa i Wzmocnienie Mięśni Brzucha. Omówimy i będziemy wykonywać tzw. Pozycję Niedźwiadka i różne odmiany tego ćwiczenia. Zobaczycie jak prawidłowo ćwiczyć:

Cel jest jasny! Jedziemy!

Podczas dzisiejszego treningu pokażę Wam najlepsze ćwiczenia na korpus i mięśnie tułowia dzięki, którym wzmocnicie mięśnie brzucha oraz ustabilizujecie kręgosłup.

Pozycja Niedźwiadek

Pierwszą formą ćwiczenia będzie samo dojście do pozycji Niedźwiadka. Ustawiamy się w klęku podpartym czyli bark, łokieć, nadgarstek są w jednej linii, kolano jest pod biodrem i wspieramy się na palcach. Następnie ściągamy mocno łopatki, cofamy głowę. Jedyne co musimy zrobić w tym ćwiczeniu to unieść kolano, jedno i drugie kolano centymetr nad ziemię i następnie spiąć mocno mięśnie brzucha.

Gdy kolana są w górze, brzuch jest napięty utrzymujemy pozycję ciała około minuty czasu. Pozycja Niedźwiadek mam nadzieję, że nie sprawi Wam trudności. Jeśli opanowaliśmy podstawową wersję Niedźwiadka możemy przejść do kolejnej odmiany tego ćwiczenia.

Ćwiczenie “Bear Walk”

W tym ćwiczeniu jesteśmy w stanie do pozycji Niedźwiadka wprowadzić ruch. To na pewno utrudni nasze ćwiczenie. Na początku przyjmujemy pozycję Niedźwiadka i następnie wykonujemy ruch – lewa ręka ciągnie prawą nogę, robimy delikatny krok do przodu obciążając górną połowę ciała. Zatrzymujemy każdy ruch. W kolejnych ruchu prawa ręka i lewa nogą idą do przodu.

W ćwiczeniu mięsnie brzuch są cały czas napięte. Ćwiczenie Bear Walk możemy tak samo wykonać idąc do tyłu. Pamiętamy o utrzymaniu barków cały czas nad łokciami i nad nadgarstkami. Plecy są wyprostowane i kolana cały czas nisko nad ziemią.

“Bear Walk” z rotacją

Jeśli mamy już opanowane chodzenia do przodu i w tył możemy teraz dodać do ćwiczenia Bear Walk rotację ciała. Będziemy w tym ćwiczeniu obracać się wokół własnej osi. Jak to ćwiczyć? Przyjmujemy pozycję Niedźwiadka i przechodzimy wokół własnej osi. Nie podnosimy wyżej bioder, obracamy się o 180 stopni i zatrzymujemy się. Po kilku sekundach przerwy wracamy obracając się. Po przerwie powtarzamy Bear Walk z rotacją. Raz jedna strona ciała jest wiodąca, raz druga.

Dzięki za dzisiejszy wspólny trening!

Pozycja Niedźwiadek ćwiczenia bear walk

Trening online z trenerem osobistym

Cykl treningów online Domowa Siłownia z trenerem osobistym Cezary Dobrzeleckim powstał w ramach akcji Zostań w Domu. Podczas ćwiczeń, które można oglądać na Youtubie, trenujemy i omawiamy podstawowe oraz najważniejsze ćwiczenia na różne partie ciała i mięśni. Ćwiczenia z powodzeniem możecie wykonywać w domu używając sprzętu, który każdy z posiada. Dzięki regularnym ćwiczeniom w domu osiągniecie szybkie efekty. Co potrzebujecie aby wziąć udział w prowadzonych treningach w internecie? Wystarczą butelka wody, krzesło, taboret lub kanapa oraz mata.

Do zobaczenia w następnych filmach Domowej Siłowni TRAINMENOW z trenerem Cezarym Dobrzeleckim. Kliknij w link i poznajmy się bliżej/ Zobacz co mogę dla Ciebie zrobić.