jak zaplanować jedzenie na tydzień planer dieta niskowęglowodanowa

2 lat i 222 dni temu

Dieta niskowęglowodanowa zasady i tygodniowy planer posiłków

Ten tydzień należy do  diety niskowęglowodanowej. Czym różni dieta niskowęglowodanowa od diety ketogenicznej?  Podstawą jest zwiększona ilość węgli – zamiast 10% jest to  20-30%. To prowadzi do kolejnej różnicy  w obydwu dietach, a mianowicie w diecie niskowęglowodanwej nie osiągniemy stanu ketozy. Dieta ketogeniczna jest więc odmianą diety niskowęglowodanowej, która sama w sobie jest pojęciem szerszym.

Zachęcam do przeczytania mojego podsumowania Dieta Ketogeniczna w 14 dni. Jeżeli obawiacie się proponowanych przy diecie keto proporcji tłuszczów do węglowodanów i białka to mam dla Was bardziej umiarkowaną propozycję, czyli poniższą dietę niskowęglowodanową.

Zasady diety niskowęglowadonowej

Dieta niskowęglowodanowa zakłada ograniczenie węglowodanów do 20-30%. Konieczne jest więc zapoznanie się z tabelami wartości odżywczej produktów spożywczych i zliczanie węglowodanów w posiłkach.

Zalety diety:

Wady diety:

Co jeść w diecie niskowęglodowanowej

Produkty zalecane w diecie:

dieta niskowęglowodanowa zasady jedzienie

Dieta niskowęglowodanowa

Produkty zakazane w diecie nisko węglowodanowej:

dieta niskowęglowodanowa produkty zakazane do jedzeniaProduktem dozwolonym jest wino wytrawne, oczywiście w rozsądnych i umiarkowanych ilościach

Potrzebujesz pomocy w ułożeniu planu zdrowego posiłku? Skorzystaj z naszej specjalnej usługi Indywidualny jadłospis i konsultacja żywieniowa

Dzięki zwiększonej w stosunku do keto możliwej ilości spożytych węgli, dieta jest bardziej różnorodna.

W poprzednim artykule możecie też pobrać dziennik posiłków. Tym razem w  gratisie przedstawiamy Wam poniżej Tygodniowy Planner Posiłków  . Do szczerego uzupełnienia.

jak zaplanować jedzenie na tydzień planer dieta niskowęglowodanowa

Najlepszy tygodniowy planer posiłków

Aby lepiej zaplanować dietę i co warto jeść przeczytaj też:

Świadomość żywieniowa Live na Facebooku

A w każdą niedziele LIVE na Facebooku trenerem. Kto nie widział – nadrabia. Do zobaczenia w kolejnych odcinkach.