trening online zostań w domu trener osobisty

3 lat i 143 dni temu

Zamknięte siłownie w Gdańsku. Jak ćwiczyć?

Niemal cały rok 2020 nas nie rozpieszczał. Od marca do dziś walczymy z pandemią koronawirusa. Cała ta sytuacja z COVID-19 i kwarantannami narodowymi mocno odbiła się na naszym zdrowiu i aktywności fizycznej. Nie poddajemy się, zarówno mentalnie jak i fizycznie. Potrzebujemy ruchu i aktywności fizycznej jeszcze bardziej niż kiedykolwiek w naszym życiu. Przeczytajcie mój krótki poradnik.

ćwiczenia w domu z trenerem personalnym online poradnik

Kluby Fitness i siłownie w czasach koronawirusa

Siłownie i kluby fitness pozostają zamknięte. Rozporządzenie Rady Ministrów z 16 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów, w związku z wystąpieniem stanu epidemii ustanowiło zakaz prowadzenia działalności aquaparków, basenów, siłowni, klubów i centrów fitness. Zgodnie z poprzednimi regulacjami otwarte mogły być obiekty przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzeń sportowych.

Niestety ostatnio zakaz działalności wspomnianych obiektów sportowych i rekreacyjnych został zaostrzony i przedłużony do 17 stycznia 2021 roku, z możliwością ponownego wydłużenia terminu obowiązywania. Więc na razie niestety nie możemy korzystać z zamkniętych siłowni.

otwarte siłownie w Gdańsku fintess kluby

Jeszcze tu wrócimy. Teraz siłownie w Gdańsku są zamknięte

5 sposobów na ćwiczenia poza siłownią

Jeśli w twojej okolicy siłownie i kluby fitness pozostają zamknięte co można zrobić aby utrzymać sprawność fizyczną? Jest wiele możliwości aby utrzymać sylwetkę oraz kondycję. Oto poradnik – poznajcie 5 sposobów na ćwiczenia poza siłownią.

1. Spacery

Zaczniemy od najłatwiejszej opcji czyli spacerów. Trójmiasto dzięki rewelacyjnemu położeniu ma wiele atrakcyjnych miejsc do spacerowania. Trójmiejski Park Krajobrazowy dla tych co wolą lasy. W Gdańsku, Sopocie i Gdyni znajdziecie też wiele publicznych parków. Piaszczyste plaże wzdłuż wybrzeża Bałtyku to idealne miejsce na spacery. Ja szczególnie lubię spacerować z Anią na plaży o wschodzie lub zachodzie słońca. Pora dnia nie ma tu jednak znaczenia.

Inne atrakcyjne miejsca do spacerów w Gdańsku to zbiorniki retencyjne. Te ważne obiekty hydrotechniczne stały się również atrakcjami dla mieszkańców z wytyczonymi trasami dla pieszych i rowerzystów. Ja często bywam przy tych zbiornikach retencyjnych w Gdańsku:

  1. Augustowska
  2. Kiełpinek
  3. Łabędzia
  4. Jabłoniowa
  5. Świętokrzyska I
  6. Świętokrzyska II

Postaraj się opracować plan regularnych spacerów, minimum 3 razy w tygodniu. Zacznij od jednego kilometra lub pięciu kilometrów. Z czasem postaraj się spacerować 10 kilometrów dziennie.

poradnik bieganie w lesie w Gdańsku z trenerem personalnym

2. Bieganie

Ten kto biega regularnie nie trzeba przekonywać, że warto biegać nawet teraz. Warto jednak pamiętać o zachowywaniu zasad bezpieczeństwa. Staraj się utrzymać plany treningowe i biegać regularnie.

Jeśli chcesz zacząć biegać to zacznij od spacerów przez pierwszy miesiąc, potem zacznij przygodę z bieganiem. Szczególnie polecam bieganie w lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz biegi nad morzem.

Zobacz jak i gdzie można biegać w Trójmieście na blogu o bieganiu w Gdańsku Tomka Bagińskiego, który często biega z nami na zajęciach grupowych Jaguar Fit.

3. Rowery

Gdańsk słynie z ścieżek rowerowych. To także bardzo bezpieczna aktywność fizyczna w czasach koronawirusa. Ja osobiście wybieram trasy rowerowe w Gdańsku rzadko użytkowane, aby spotykać jak najmniej ludzi.

Zarówno jak w przypadku biegania i spacerowania ważna jest regularność. Wiele z nas obecnie pracuje z domu i ma tzw. home-office. Jeśli pozwala Ci na to  sytuacja rodzinna polecam ranną jazdę rowerem przed rozpoczęciem pracy. Postaraj się trochę oszukać swój umysł i udawaj, że jedziesz do pracy.

Jeśli nadal pracujesz w biurze, cudownie! Przesiadaj się na rower i dwa razy dziennie pedałuj między domem a miejscem pracy. Bardzo szybko zobaczysz efekty nowej aktywności fizycznej.

Zacznij od pięciu kilometrów dziennie, postaraj się dociągnąć do 10 -20 kilometrów dziennie (minimum 3 razy w tygodniu).

4. Ćwiczenie w domu indywidualnie lub rodzinką

Nie odpowiada Ci żadna z powyższych propozycji? Nie każdy lubi spacerować, biegać czy jeździć na rowerze jesienią i w zimie. Rozumiem ten brak słońca, wilgotność powietrza, deszcze lub po prostu jest ci za zimno. To jednak nie będzie wystarczająca wymówka do porzucenia aktywności fizycznej.

Przypomnij sobie ćwiczenia, które robiłeś / robiłaś ze znajomymi lub trenerem personalnych. Część ćwiczeń fizycznych wykonywanych podczas treningów można z powodzeniem wykonać poza zamkniętą siłownią. Kanapa, krzesło mogą również zastąpić w wielu przypadkach sprzęt z siłowni. Bądźcie kreatywni i regularni.

5. Ćwiczenia online z trenerami personalnymi

W 2020 roku był ogromny boom w internecie na wszelkiego rodzaju treningi online, ćwiczenia z trenerami online. Moim zdaniem nic nie zastąpi bezpośrednich spotkań i osobistych ćwiczeń z trenerem personalnym, ale taką mamy sytuacją jaką mamy. Trzeba się dostosować i nie przestawać ćwiczyć.

Jak znaleźć trenera online? Szukajcie w Google takich fraz jak:

Zobacz też Trener Personalny ile kosztuje?

Wiele klubów fitness, siłowni i trenerów personalnych przygotowało specjalne materiały dla chcących trenować w domu. Głównie są to filmy na Youtube oraz Facebooku. Część filmów z treningami jest darmowa, za niektóre treningi online trzeba będzie zapłacić. Zobacz moje Darmowe treningi online.

treningi online w domu z trenerem personalnym Gdańsk poradnik

Zapraszam Was na regularne zajęcia i treningi online, które prowadzę dla oficjalnego portalu Miasta Gdańska – gdansk.pl. To już druga edycja treningów przez internet. Spotykamy się na stronie gdansk.pl oraz Facebooku gdzie wspólnie ćwiczymy w każdy niedzielny poranek w Gdańsku – online.

Warto też dołączyć do specjalnych grup na Facebooku gdzie można znaleźć inspiracje do ćwiczeń i wyzwania. Przy okazji zapraszam na naszą grupę FB Jaguar Fit.

Powodzenia i nie przestawajcie ćwiczyć. Jeszcze będzie pięknie! Do zobaczenia.

Treningi indywidualne online?

Zamknięte siłownie w Gdańsku. Jak kontynuować treningi i ćwiczyć?  Jeżeli wolisz indywidualne treningi online mam również następującą propozycję. Trener Personalny Online – to specjalnie ułożony program treningowy i żywieniowy.