4 miesięcy i 9 dni temu

Odchudzanie młodzieży – metamorfoza Kacpra

Przedstawiamy Wam przemianę Kacpra

W naszej ofercie posiadamy wiele usług, a jedną z nich jest pomoc młodzieży w redukcji wagi. Przeczytacie poniżej, jak wygląda taki proces na przykładzie Kacpra, który okazał się bardzo zmotywowanym podopiecznym i wspólnie dążymy do osiągnięcia celu od ponad 5 miesięcy.

Problem nadwagi u młodzieży w Polsce

Według raportu Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) z 2020 roku, 21% młodzieży w Polsce w wieku 15-19 lat ma problem z nadwagą. Dodatkowo, badania przeprowadzone przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny wskazują, że odsetek młodych ludzi z nadwagą stale rośnie.

Przyczyny nadwagi wśród młodzieży są wielorakie. Wpływ na to ma niezdrowa dieta, bogata w przetworzoną żywność, fast-foody oraz napoje gazowane o dużej zawartości cukru. Badania wykazują również, że brak aktywności fizycznej i siedzący tryb życia sprawiają, że młodzi ludzie spędzają zbyt wiele czasu przed telewizorem, komputerem lub smartfonem, co prowadzi do braku ruchu i nadwagi.

Skutki nadwagi wśród młodzieży są poważne i dotykają wielu aspektów życia. Problemy zdrowotne, takie jak cukrzyca typu 2, choroby serca, problemy ortopedyczne, a także szereg problemów psychologicznych, takich jak niskie poczucie wartości, depresja, zaburzenia odżywiania, mogą wpływać na jakość życia i przyszłość młodej osoby.

Historia odchudzania z punktu widzenia Trenera

Kacper dołączył do nas we wrześniu 2023, ważąc ponad 90 kg w wieku 13 lat i przy wzroście 164 cm. Od początku wiedzieliśmy, że będzie to nie lada wyzwanie zarówno dla nas jak i jego mamy. Już od pierwszych zajęć wprowadziliśmy edukację żywieniową w postaci dzienniczka oraz początkowo ścisłą kontrolę żywienia Kacpra.

Nasz zawodnik okazał się sumiennym i świadomym partnerem w procesie. Dzięki temu już po pierwszym miesiącu zgubiliśmy kilka kilogramów, co pozwoliło utrzymać motywacje na wysokim poziomie. Po 5 miesiącach współpracy chwalimy się wynikiem -15 kg.

Oprócz korzyści stricte fizycznych, Kacper stał się inspiracją do podjęcia aktywności oraz odpowiedniego żywienia wśród domowników.

Historia odchudzania dziecka z punktu widzenia Mamy

Gdy podjęliśmy z Kacprem wspólnie decyzję, że nadszedł odpowiedni moment, aby zmienić dotychczasowe nawyki żywienie oraz włączyć do naszej codziennej rutyny treningi gdzieś w głębi serca byłam pełna obaw i strachu, ponieważ chodziło przede wszystkim o zdrowie mojego syna. Zależało mi na tym, aby zrozumiał że , robimy to po to, aby mu się lepiej żyło, bo zdrowie jest najważniejsze. Szczerze przyznam, że nie spodziewałam się, że zmieni się aż tak nasze życie.

Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki Kacper, już następnego dnia po pierwszej wizycie z trenerem odstawił “śmieciowe jedzenie“, zaczął zapisywać w dzienniczku wszystko, co zjadał.

Przez ok. 5 miesięcy zmienił się niesamowicie, ale waga to tylko skutek uboczny.

Mogłabym tak bez końca wymieniać jakie plusy dał mu zdrowy styl życia i regularnie treningi.

Ma zdecydowanie lepszą kondycję i jest pewniejszy siebie. To dopiero początek tej całej przygody, ale już dzisiaj mogę powiedzieć że jestem z niego bardzo dumna.

Dziękuję za wsparcie trenerów, którzy służą nam zawsze pomocą i dobrą radą. To była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć aby zawalczyć o zdrowie syna.

My z kolei kolejny raz dostajemy energetycznego kopa, utwierdzając się, że praca z młodzieżą jest bardzo wdzięczna i że zmiana w ciele to tylko wierzchołek góry lodowej, a pod wodą znajdziemy m. in. lepszą jakość życia i inspirujący wplyw na najbliższych.

My dziękujemy, że nam zaufaliście i możemy być częścią tej przemiany!

Chcecie, abyśmy pomogli i Wam? Sprawdźcie naszą ofertę: