Metamorfozy sylwetki

Metamorfozy

Metamorfozy odchudzające sylwetki

Chciałbym Wam pokazać metamorfozy odchudzające sylwetki oraz pozytywne zmiany w ciele i diecie, którą osiągnęły osoby pracujące ze mną. Poznajcie inspirujące historie kobiet i mężczyzn, które skorzystały z moich rad. Razem opracowaliśmy plany dietetyczne oraz plan treningowy. Zapewniam skuteczne odchudzanie i dopasowane ćwiczenia do możliwości.

Chcesz zrzucić zbędne kilogramy? Jesteś po ciąży i chcesz zmienić swoją sylwetkę? A może masz siedzący tryb życia i urósł Ci brzuch? Potrzebujesz kogoś kto wpłynie bezpośrednio na Twoją motywację? Czy może po dłuższej przerwie od aktywności chcesz się ruszyć nie robiąc sobie krzywdy? Przeczytajcie inspirujące historie moich podopiecznych, to wydarzyło się naprawdę!

Zapraszam do konsultacji. Zacznij swoją metamorfozę ze mną jak najszybciej a wkrótce i Ty będzie mógł / mogła pochwalić się nową sylwetką oraz efektami ćwiczeń i zdrowego odżywiania!

Metamorfozy kobiet

Kamila

Zrzucenie 15 kilogramów, zmiana sylwetki i stylu życia kobiety. Kliknij i poznaj jej historię.

Basia

Odchudzanie zdrowa dieta i ćwiczenia z trenerem z Gdańska

Dzięki zmianie żywienia Basia schudła o 10 kg. Kliknij i poznaj jej historię.

Agnieszka

Przygotowanie do półmaratonu i pobity rekord życiowy. Kliknij i zobacz jak się to udało.

Marta

Zgubionych 11 kilogramów oraz 15 cm mniej w talii. Kliknij i przeczytaj.

Metamorfozy mężczyzn

Adam

metamorfoza mężczyzny po czterdziestce

Redukcja masy ciała o 25 kg! 40 latek też może! Kliknij i poznaj historię zmiany sylwetki.

Krzysztof

16 kilogramów zrzucone dzięki zaplanowanym ćwiczeniom i odpowiedniej diecie. Kliknij i przeczytaj więcej.

Patryk

Zbudowanie pokaźnej muskulatury dzięki dobranej diecie i zaplanowanym ćwiczeniom. Kliknij i zobacz jak to zrobić.

Bartek

Redukcja wagi o 12 kg, – 8% tkanki tłuszczowej, ponad 20 metabolicznych lat mniej. Kliknij i zobacz tę historię.

Historia metamorfozy Kamili

Poznajcie Kamilę. Zgłosiła się do mnie w czerwcu na prowadzenie online – metamorfoza sylwetki. Miała problem z nadwagą i poważne zagrożenie cukrzycą. Dodatkowo była kilka miesięcy po drugiej ciąży i karmiła. Jej marzeniem było zrzucić zbędny balast, poprawić swoją sprawność i zdrowie oraz robić pompki. Padło też sakramentalne „za Chiny nie będę biegać”.

Nie było łatwo, gdyż trzeba było opiekować się domem, dwójką dzieci i znaleźć czas na przygotowywanie posiłków i treningi… ale żaden sukces nie przychodzi przypadkowo!

Po kilku miesiącach intensywnej pracy Kamila wypracowała sylwetkę, którą można się chwalić! Przebudowaliśmy jej świadomość żywieniową, wdrożyliśmy plan treningu siłowego no i oczywiście wszystko monitorowaliśmy. Oprócz widocznych zmian w sylwetce Kamila zrobiła już za jednym razem 15 pompek i przebiegła 10 km w 52:40. Wspomnę też o poprawie stanu zdrowia „wyniki jak u nastolatki” wypowiedziane przez lekarza mówią same za siebie.

I to wszystko bez wychodzenia z domu (oprócz biegania oczywiście). Da się? To była spektakularna metamorfoza sylwetki! Plan odchudzania z dobranymi ćwiczeniami dał rewelacyjne efekty.

Jestem z niej mega dumny! Wiem, ile wysiłku musiała w to włożyć. Raporty najczęściej dostawałem koło północy. Jak zwykle apetyt rośnie w miarę jedzenia i Kamila stawia sobie kolejne cele, ale już teraz jestem pewien, że jest w stanie zmotywować kilka osób.

Brawo Ty! Brawo Ty! Przeczytaj wywiad z Kamilą o jej metamorfozie sylwetki i zmianie świadomości żywieniowej.

Historia metamorfozy Patryka

Patryk zgłosił się do mnie, gdyż odczuwał pierwsze skutki zasiedzenia się, zarówno pod kątem fizycznym jak i psychicznym. W tym czasie ważył 90 kg. Miał siedzący tryb życia. Biuro, auto, spotkania. Od zawsze uprawiał sport, lecz dorosłe życie i prowadzenie firmy sprawiło, że aktywność fizyczna zeszła na dalszy plan.

Jakie było rozwiązanie dla Patryka? Wprowadziliśmy trening siłowy połączony z budowaniem nawyków żywieniowych oraz poprawą ogólnej sprawności. Efektem treningów i diety było zrzucone 6 kilogramów tłuszczu i zbudowanie pokaźnej muskulatury. Z 93 kg Partyk zjechał do 87 kg. Jednak największych zmian, które zaszły, nie widać na zdjęciach.

Tryb prowadzenia i plan treningowy Patryka był delikatnie mówiąc intensywny. Podczas każdego treningu minimum kilkanaście telefonów. Dla Patryka siłownia stała się sposobem na spędzanie czasu i pozbyciem się dużego stresu z każdego dnia w pracy. Oprócz tego udało się na stałe wprowadzić kilka zdrowych nawyków żywieniowych, które nie opuszczają go do dziś.

Mamy tu też przykład zbudowania fajnej relacji między klientem a trenerem personalnym. Z Patrykiem mimo zakończenia prowadzenia online kumplujemy się. Odwiedziliśmy w ramach sportowych wypadów kilka fajnych miejsc oraz wspólnie staliśmy się czynnymi fanami i regularnymi graczami squasha.

Brawo Ty! Przeczytaj wywiad z Patrykiem o jego metamorfozie i przygotowaniach do testów sprawnościowych.

Metamorfoza sylwetki Magdy

Dziś chciałbym przedstawić Wam Magdę, i na jej przykładzie omówić dwa „problemy”.

Maagda zaczęła ze mną trenować od kwietnia 2019. Celem było wymodelowanie sylwetki i utrata kilku kilogramów. Przypadek o tyle ciężki, że był problem z kolanem (lekarz zakazał jakiejkolwiek aktywności). Rozwiązaniem od początku był trening siłowy.

I tutaj kilka słów do kobiet z grupy „nie będę podnosić ciężarów, bo będę wyglądać jak Schwarzenegger”. Drogie Panie, żeby to osiągnąć musiałybyście łykać codziennie wiaderko sterydów. Zbudowanie mięśni jest tym, o czym myślicie kiedy mówicie chcę mieć jędrne pośladki i kształtne uda. Najlepszym sposobem na stymulacje naszego układu mięśniowego jest podnoszenie ciężkich rzeczy. Kolejną rzeczą były wytyczne żywieniowe. Jak widać na zdjęciach, z głodu nie umierała, jak ktoś ma w sobie odrobinę kreatywności, trzyma się wspólnie ustalonych wytycznych to słowo „dieta” traci swój negatywny wydźwięk.

Ile to zajęło czasu?
Magda od 5 miesięcy poświęca 2 godziny tygodniowo na trening siłowy. Efekty? Bez problemu kilkukrotnie podnosi ciężar swojego ciała. Pompki z ciężarem? Proszę bardzo. Podciągnięcie się na drążku? Jest. Siła fizyczna przy trójce dzieci jak najbardziej się przydaje. Efekty pracy Magdy i planu metamorfozy ciała. Jeden rozmiar mniej, -6 cm w talii, lepsze samopoczucie, 4 kg tkanki tłuszczowej mniej oraz w wieku 39. lat sylwetka której pozazdrościłaby niejedna dwudziestka.

Tutaj zahaczymy o drugi problem. Magda przez ten okres zrzuciła tylko półtora kg. Od początku swojej przygody z trenowaniem ludzi jako trener apeluję, zwłaszcza do kobiet, żeby nie patrzeć na wagę. Jest to suchy, drugorzędny parametr. Magda spaliła 4 kilogramy tłuszczu i zbudowała 3 kilogramy mięśni. Jak widzicie na zdjęciach waga bardzo podobna, sylwetka dużo lepsza. Drogie Panie, wyrzućcie wagi z domów i mierzcie obwód pasa. Niech to będzie Wasz wyznacznik progresu w kwestii poprawy i metamorfozy sylwetki.

Brawo Ty!

Metamorfoza sylwetki Arka

Arek zgłosił się do mnie aby zrobić sobie prezent na 40 urodziny w postaci metamorfozy sylwetki. Rozwiązaniem były regularne treningi na siłowni oraz oczywiście zmiana nawyków żywieniowych.

Ten zawodnik był wyjątkowo zmotywowany i przestrzegał wszelkich założeń. Efektem tego była redukcja masy ciała o 18 kg w ciągu pół roku! Oprócz przemiany fizycznej naturalnie poszło za tym dużo lepsze samopoczucie oraz większa sprawność.

Nową sylwetkę udało mu się także utrzymać przez dłuższy czas.

Brawo Ty!

Zacznij swoją metamorfozę

Przygotowanie Agnieszki do półmaratonu

Przedstawiam kolejną gwiazdę. Agnieszka jest świetnym przykładem metamorfozy sylwetki i  jak powinna być prowadzona progresja, w tym przypadku w bieganiu. Aga pod koniec 2018 roku, po kilkuletnim okresie bez aktywności fizycznej, zgłosiła się do mnie po ogólne wzmocnienie ciała, oraz pomoc przy rozpoczęciu przygody z bieganiem. Pierwszym naszym wspólnym celem (z dzisiejszej perspektywy śmiesznym) było przebiegnięcie 4 km do 18.01.19.

Zaczęło się od maszerowania, potem jeszcze w styczniu 5km poniżej 30min. Na przełomie lutego i marca pierwsze 10 km, w kwietniu start w sztafecie maratońskiej na dystansie 10,8 km. Na Biegu Westerplatte w Gdańsku pobity rekord życiowy na 10 km.

Dalsze przygotowania do biegu

Następnie przez kilka tygodni przygotowywaliśmy się do półmaratonu, który najpierw pokonała treningowo, a potem na oficjalnych zawodach, i to z bardzo dobrym czasem, lekko poniżej 2h. Mamy także założone cele długoterminowe, bo wiadomo że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Aga ma wyznaczone treningi biegowe 2-3 razy w tygodniu oraz 1 raz na tydzień odwiedza siłownie.

Jest to najlepszy jaki znam przykład jak ludzie powinni progresować. Od początku wspólnie wyznaczane ambitne, ale realne cele. Bez „podpalania się”, bez wszystkiego na już, z ciągłym NIEDOSYTEM, który zachęca żeby podnosić sobie poprzeczkę. Ciągła motywacja się przydaje, zwłaszcza przy trójce dzieci oraz pracy zmianowej. Swoim zaangażowaniem w międzyczasie zaraziła również męża Piotr, który jej towarzyszy do dziś.

Na tę chwilę Aga jest świadomą osobą, która wie na co ją stać i wyznacza sobie nowe biegowe i nie tylko, cele. W rocznicę podniesienia swoich czterech liter z kanapy przebiegła półmaraton, a na kolejny szykuje coś jeszcze większego. I wiemy, że zrobi go w dobrym czasie, bo będzie odpowiednio przygotowana. Przez cały ten okres towarzyszy jej oczywiście trening siłowy, rekord pompek w jej wykonaniu to 30 sztuk.

Brawo Ty!

Zrzucenie kilogramów i zmiana świadomości żywieniowej

Metamorfoza sylwetki mojego podopiecznego Krzysztofa. 16 kilogramów mniej dzięki treningom i odpowiedniej diecie. Zmiana świadomości żywieniowej, intensywne treningi i nowy styl życia. Jak to osiągnęliśmy? Poprzez trening hybrydowy czyli połączenie świata online z rzeczywistością. Dla podopiecznego ten sposób pracy z trenerem był optymalny. Dużo zajęć zawodowych plus oczywiście czas dla rodziny.

Dzięki realizacji odpowiedniego planu treningowego z połączeniem zmiany świadomości żywieniowej podopieczny osiągnął wspaniałe wyniki. Oprócz wspomnianego spadku wagi, tłuszcz spadł z 29% masy ciała na 17%, wiek metaboliczny obniżył się z 54 lat na 26 lat. Dodatkowo Krzysztof wziął udział w zawodach biegowych i osiągnął bardzo dobry rezultat.

Brawo Ty!  Przeczytaj wywiad z Krzysztofem o jego metamorfozie ciała i zmianie diety.

Odchudzanie zdrowa dieta i ćwiczenia z trenerem z Gdańska

Odchudzanie i metamorfoza Basi

Z Barbarą pracujemy od 4 miesięcy. Zgłosiła się do mnie po pozytywnych wrażeniach z zajęć na gdansk.pl (Domowa Siłownia – Treningi Online). Jej głównym problemem był bolący kręgosłup, który utrudniał funkcjonowanie, nie mówiąc o aktywności fizycznej. Dodatkowo chciała się pozbyć kilku kilogramów nadwagi.

Nasza współpraca to dwa treningi w tygodniu oraz edukacja żywieniowa. Od samego początku nasz trening był zorientowany prawie wyłącznie na wzmocnienie kręgosłupa oraz naukę oddychania i wzorców ruchowych. Jakie są wyniki wspólnych treningów i programu żywieniowego?

Po 4 miesiącach udało się znacznie poprawić kontrolę motoryczną i tym samym wzmocnić kręgosłup. Poprzez zoptymalizowanie żywienia Basia schudła o 10 kg!  Jej przykład to historia wielkiego sukcesu i niesamowitej metamorfozy. Pomimo wdrażania coraz to poważniejszych ćwiczeń z obciążeniem, nie było mowy o żadnej kontuzji. Basia teraz ma na pewno więcej energii do np. zabawy z wnuczką.

Brawo Ty!

Motywująca metamorfoza Marty

Marta to kolejny przykład zabieganej mamy. Prowadzenie firmy, zajmowanie się dziećmi, domem oraz brak aktywności i praca siedząca. To wszystko spowodowało, że przez kilka lat nazbierało się trochę zbędnych kilogramów.

Współpracę zaczęliśmy od 30-dniowego wyzwania online „Nie daj się kwarantannie”, a potem przeszliśmy na pracę 1 na 1 na siłowni. Podstawą naszej pracy był, a jakże, trening siłowy wsparty dodatkowo treningiem kondycyjnym. W parze szła również praca nad nawykami żywieniowymi, z której skorzystała jej rodzina a w szczególności starszy syn, który sam przeszedł swoją przemianę.

Efektem naszej współpracy od maja do października jest zgubionych 11 kilogramów oraz 15 cm mniej w talii. Przełożyło się to na dwa rozmiary ubrań w dół! Imponująca metamorfoza w ciągu 6 miesięcy. Co dla mnie ważniejsze, Marta zaczęła niejednokrotnie wspominać że „lubi siłownię”.

Brawo Ty!

Siła i wytrzymałość do testów sprawnościowych w 3 miesiące

Ten podopieczny przygotowywał się do testów sprawnościowych. Przy okazji chciał poznać swoje ciało i jego możliwości. Celem prowadzenia i programu treningowego była poprawa motoryki jak i wytrzymałości.

Podopieczny dzięki ciężkiej pracy pod moim kierunkiem osiągnął oraz pozytywnie zaliczył trudne i bardzo wymagające testy sprawnościowe.

Poprawił swoje wyniki w różnych płaszczyznach i dodatkowo wie jak samodzielnie zadbać o własne ciało. Kolejna metamorfoza zakończona sukcesem!

Brawo Ty!

Jak zmienić dietą sylwetkę kobiety

Przemiana Mariki z Berlina przez internet

Zakończyliśmy s sukcesem współpracę z Mariką – Polką mieszkająca na stałe w Berlinie. Przez 3 miesiące udało się zrzucić 7 kg. (nie mogę się nadziwić że to 7 kg, na zdjęciu wygląda na znacznie więcej). Ale to nie było tutaj ani najważniejsze. To czego się od nas nauczyła miało wymierny wpływ na jej życie oraz życie jej bliskich.

Nauczyliśmy ją inaczej patrzeć na jedzenie, przeprowadziliśmy za rękę z żywieniowego żłobka do podstawówki i pokazaliśmy jak dbać o swoją sylwetkę minimalnym nakładem sił. Dzięki zdobytym narzędziom zaczęła przenosić to na swoją rodzinę, a znajomi z pracy pytają ją co mają jeść.

I to jest właśnie całą esencja. Cyferki na wadze są ważne, motywują i można się nimi pochwalić , lecz jak zwykle najważniejsze jest to, czego nie widać. A to wszystko zdobyte z pomocą gadającej głowy w kamerce z dowolnego miejsca na świecie.

Brawo!

Sprawność i atletyczna sylwetka

Głównym celem w metamorfozie Piotra było przywrócenie nogi do sprawności po zerwaniu więzadeł w kolanie. Po wdrożeniu treningów rehabilitacyjnych i siłowych dwa razy w tygodniu udało się to zrobić. Dzięki zwiększonej aktywności fizycznej efektem było zrzucenie 10 kilogramów na wadze.

Czy to już był koniec? Nie, drugą fazą metamorfozy była budowa atletycznej sylwetki. Tu również mój podopieczny Piotr osiągnął sukces. Kliknij i przeczytaj całą historię metamorfozy Piotra.

Brawo Ty!

Poznaj szczegóły naszych metamorfoz

Metamorfoza dla aktywnych

Z Bartkiem znamy się i pracujemy już spory czas. Jest to już nasze drugie podejście do redukcji wagi. Bartek był cały czas aktywny fizycznie, gdyż regularnie uprawia piłkę nożną. Jednak nawyki żywieniowe pozostawiały wiele do życzenia. Skupiliśmy się dlatego głównie na tym oraz dołączyliśmy prosty trening siłowy połączony z cardio wykonywany 2-3 razy w tygodniu.

Ile trwała metamorfoza? Efektem kwartalnego przestrzegania ustalonych wspólnie zasad żywieniowych. Bartek miał ustaloną listę produktów i sam komponował sobie menu. Jakie efekty metamorfozy? Są rewelacyjne! Spadek wagi o 12 kg oraz oczywiście dużo lepsze samopoczucie. Pomiary na Tanicie pokazały – 8% tkanki tłuszczowej oraz ponad 20 metabolicznych lat mniej. Rewelacja!

Brawo Ty!

rzeźba metamorfoza sylwetki faceta szybko dieta ketogeniczna

Keto Challenge

W metamorfozach piszę o motywujących historiach moich podopiecznych. Tym razem moja krótka historia. Czy w dwa tygodnie można przejść „metamorfozę”? Raczej nie.

Przez ostatnie dwa tygodnie realizowałem swój program dietetyczny Keto Challenge. Przygotowałem specjalny wpis na blogu na ten temat. Ma on Wam uzmysłowić, że zabierając się za żywienie zawsze warto mieć strategię. Nawet po dwóch tygodniach można otrzymać od organizmu pozytywny „feedback” w postaci efektu, który napędzi nas do dalszej pracy oraz potwierdzi że idziemy w dobrą stronę (lub też nie).niejednokrotnie wspominać że „lubi siłownię”.

Zapraszam do czytania Podsumowanie efektów 14 dniowej diety.

po 40stce mężczyzna treningi

Metamorfoza 40. latka

Czy jest jakaś granica wieku w jakim można zmienić swoje nawyki żywieniowe u sylwetkę? Motywacja jest kluczem do sukcesu w metamorfozie, nie tylko mężczyzn w wieku powyżej czterdziestu lat. Progresja jeśli chodzi o siłę oraz generalną sprawność cały czas postępuje, z każdym spotkaniem widzę poprawę.

Zapraszam do czytania Historia Adama czyli metamorfoza mężczyzny po czterdziestce.

jak zrobić formę na siłowni w Gdańsku z trenerem Cezary Dobrzelecki

Jak zrobić formę

Oto historia mojej ostatniej metamorfozy sylwetki. Ważną rzeczą dla mnie jest badanie postępów treningowych dzięki zdjęciom. Robię zdjęcia sylwetki praktycznie po każdym treningu. Jaki jest tego cel? To najlepszy sposób droga na podtrzymanie motywacji i obserwowanie zmian sylwetki.

W moim przypadku kluczowe były ćwiczenia na siłowni oraz odpowiednio dobrana dieta.

Jeśli Cię to zainteresowało przyczaj całą historię mojej metamorfozy w 2 miesiące.

Prowadzenie online z trenerem