Wrota Kaszub

10 miesięcy i 26 dni temu

Projekt Pomorskie z Ukrainą z dziećmi na Kaszubach

Przedstawiamy naszą wyprawę na malownicze Kaszuby, którą zorganizowała nasza Fundacja Sport Relacja Edukacja w ramach projektu Pomorskie z Ukrainą.  Chcieliśmy podzielić się z Wami relacją z tego wspaniałego wakacyjnego obozu dla dzieci z Ukrainy.

Wrota Kaszub

Nasz przyjazd na Kaszuby był pełen fascynujących doświadczeń. Pierwszego dnia mieliśmy okazję zapoznać się z urokami naszego ośrodka oraz wziąć udział w grach integracyjnych, które pomogły nam nawiązać kontakty z innymi grupami spędzającymi wakacje w tej samej okolicy.

dzieciaki na Kaszubach

Rozpoczęliśmy również zajęcia teoretyczne związane z jazdą konną, a już od następnego dnia przyszła pora na praktyczne lekcje jeździectwa oraz różnorodne zajęcia sportowe.

zajęcia dla dzieci Projekt Pomorskie z Ukrainą z dziećmi

Projekt Pomorskie z Ukrainą z dziećmi Wrota Kaszub

Atrakcje w Kościerzynie

Wakacje na obozie były wyjątkowo aktywne i pełne emocji. Czwarty dzień rozpoczęliśmy od energetycznego śniadania, a następnie wyruszyliśmy na basen do urokliwej miejscowości Kościerzyna. Po relaksującej kąpieli przeszliśmy do Muzeum Kolejnictwa, które może poszczycić się jedną z największych kolekcji pojazdów szynowych w północnej Polsce.

Projekt Pomorskie z Ukrainą z dziećmi Kościerzyna

dzieciaki w Kościerzynie

Po obiedzie część dzieci uczestniczyła w zajęciach sportowych, podczas gdy pozostali brali udział w zajęciach jeździeckich. Wieczorem, po wspólnej kolacji, udaliśmy się na upragnione zakupy. Dzień zakończyliśmy odprężającymi ćwiczeniami.

Szymbark Krzywy Dom Projekt Pomorskie z Ukrainą z dziećmi

Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku

Kolejny dzień pełen przygód związanych z obozem na Kaszubach to wyjazd do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. W towarzystwie przewodnika mieliśmy okazję zwiedzić unikalne obiekty, takie jak Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, Kaszubski Świat Bajek czy nawet Największy Koncertujący Fortepian Świata.

CEPR Kaszuby Projekt Pomorskie z Ukrainą z dziećmi

Dla naszych podopiecznych była to również okazja do własnoręcznego upieczenia chleba, który później z dumą zabraliśmy ze sobą do naszego ośrodka. Na zakończenie tego pełnego wrażeń dnia, odbył się seans filmowy oraz wieczorne ćwiczenia, które pomogły nam się odprężyć i zrelaksować.

Projekt Pomorskie z Ukrainą pieczenie chleba w Szymbarku

pieczenie chleba w Szymbarku przez dzieci

Zorganizowaliśmy zajęcia podczas wakacyjnego obozu, bo są niezwykle istotne dla rozwoju dzieci. Dają im szansę na zdobycie nowych umiejętności, nawiązanie przyjaźni i odkrycie własnych zainteresowań. Takie doświadczenia nie tylko wzbogacają ich życie, ale także pomagają w budowaniu pewności siebie, rozwijaniu umiejętności interpersonalnych i tworzeniu niezapomnianych wspomnień. Dla nas organizatorów to także powód do radości i satysfakcji, że mogliśmy dzieciom zapewnić tak wiele atrakcji i wiele pozytywnych przeżyć.

Zobacz inne nasze zajęcia dla dzieci.

O projekcie

Projekt Pomorskie z Ukrainą realizowany jest w ramach Działania 14.1 Integracja imigrantów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Projekt realizowany jest w ramach Działania 14.1 Integracja imigrantów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020

Projekt realizowany jest w ramach Działania 14.1 Integracja imigrantów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020

Dofinansowano ze środków budżetu państwa

Dofinansowano ze środków budżetu państwa