HIIT trening interwałowy

4 lat i 355 dni temu

Trening HIIT – jak ćwiczyć i zalety treningu interwałowego

Co to jest trening interwałowy HIIT

Trening HIIT (High Intensity Interval Trening) jak sama nazwa wskazuje, jest to trening interwałowy o wysokiej intensywności. Jest to trening metaboliczny, co oznacza, że działa na nas wielotorowo. W takiej jednostce mamy prace na wysokiej intensywności przeplataną z pracą na niskiej intensywności.

Zalety treningu interwałowego HIIT

Jakie są zalety HIIT? Wymienia je Trener Personalny Gdańsk Cezary Dobrzelecki:

Wady treningu interwałowego HIIT

Według mnie trening interwałowy HIIT nie ma wad. Jest jedna jedno ale. HIIT stwarza zagrożenie dla ćwiczącego i ryzyko urazu jedynie w przypadku niedostosowania obciążeń do swoich możliwości.

Dla kogo trening interwałowy

Trening interwałowy jest dla każdego, kto narzeka, że “nie ma czasu” a chce zgubić zbędną tkankę tłuszczową oraz zbudować bazę kondycyjną.

Jak prawidłowo wykonywać trening interwałowy

Na filmie mój dzisiejszy trening, który trwał 4 min, był poprzedzony 15 min rozgrzewką pod sprinty:

To jest jeden z przykładów treningu HIIT , ogranicza nas tutaj tylko własna wyobraźnia. Równie dobrze taki trening można wykonać na siłowni ćwicząc z ciężarem.

Chodzi mi głównie o KORZYŚCI z takiego rodzaju treningu. Wierzcie lub nie, ale w tym wypadku 4 minut wysiłku daje nam dużo więcej niż np. 60 minut ciągłego biegu. Pamiętajcie oczywiście o odpowiednim przygotowaniu czyli rozgrzewce, o której będzie w następnych filmach, oraz o dostawaniu obciążeń do swoich możliwości.

Dziękuję za przeczytanie. Teraz czas na oglądanie filmu. Trening HIIT – jak ćwiczyć i zalety treningu interwałowego