HIIT trening interwałowy

4 lat i 125 dni temu

Co to jest trening interwałowy HIIT

Trening HIIT (High Intensity Interval Trening) jak sama nazwa wskazuje, jest to trening interwałowy o wysokiej intensywności. Jest to trening metaboliczny, co oznacza, że działa na nas wielotorowo. W takiej jednostce mamy prace na wysokiej intensywności przeplataną z pracą na niskiej intensywności.

Zalety treningu interwałowego HIIT

Jakie są zalety HIIT?

Wady treningu interwałowego HIIT

Według mnie trening interwałowy HIIT nie ma wad. Jest jedna jedno ale. HIIT stwarza zagrożenie dla ćwiczącego i ryzyko urazu jedynie w przypadku niedostosowania obciążeń do swoich możliwości.

Dla kogo trening interwałowy

Trening interwałowy jest dla każdego, kto narzeka, że “nie ma czasu” a chce zgubić zbędną tkankę tłuszczową oraz zbudować bazę kondycyjną.

Jak prawidłowo wykonywać trening interwałowy

Na filmie mój dzisiejszy trening, który trwał 4 min, był poprzedzony 15 min rozgrzewką pod sprinty:

To jest jeden z przykładów treningu HIIT , ogranicza nas tutaj tylko własna wyobraźnia. Równie dobrze taki trening można wykonać na siłowni ćwicząc z ciężarem.

Chodzi mi głównie o KORZYŚCI z takiego rodzaju treningu. Wierzcie lub nie, ale w tym wypadku 4 minut wysiłku daje nam dużo więcej niż np. 60 minut ciągłego biegu. Pamiętajcie oczywiście o odpowiednim przygotowaniu czyli rozgrzewce, o której będzie w następnych filmach, oraz o dostawaniu obciążeń do swoich możliwości.

Dziękuję za przeczytanie. Teraz czas na oglądanie filmu. Trening HIIT – jak ćwiczyć i zalety treningu interwałowego