lato w mieście dla dzieci

9 miesięcy i 26 dni temu

Zajęcia wakacyjne w Gdańsku dla dzieci z Ukrainy dzięki UNICEF

Chcieliśmy pokazać Wam najnowszy projekt realizowany przez nas czyli Zajęcia wakacyjne w Gdańsku dla dzieci z Ukrainy.  To niezwykłe przedsięwzięcie stało się możliwe dzięki wsparciu Fundacji Gdańskiej oraz Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF.

Poznawania i zabawa

Na początku sierpnia rozpoczęliśmy nasze zajęcia, a pierwszym przystankiem na tej pełnej wrażeń podróży było odwiedzenie gościnnych progów naszego Partnera Decathlon Trójmiasto.

Decathlon Kartuska w Gdańsku

W sklepie mieliśmy okazję nie tylko poznać szeroki asortyment, ale także wziąć udział w quizach sportowych i emocjonujących rozgrywkach na boisku. Dzieci miały możliwość przeżyć radość rywalizacji, a końcowe mecze dostarczyły niezapomnianych momentów.

odwiedzamy sklep Decathlon w Gdańsku

Zobacz nasze Zajęcia sportowe i edukacyjne dla dzieci oraz co robimy dla dzieci jako Fundacja.

gramy w wakacje na boisku

Kolejnego dnia nadaliśmy naszym zajęciom wyjątkowy kolorowy i sensoryczny charakter. W ramach wakacyjnych aktywności, dzieci miały okazję stworzyć własnego “slime’a”.

Zajęcia wakacyjne w Gdańsku robienie slime`a

Ten proces wymaga precyzyjnego mieszania składników, by osiągnąć pożądaną konsystencję i unikalną fakturę. Tworzenie i manipulowanie slime’em stanowiły doskonały sposób na stymulację zmysłów oraz wyrażanie kreatywności każdego uczestnika.

Zajęcia wakacyjne w Gdańsku

Warsztaty żywieniowe

Kolejny etap naszego projektu to fascynujące warsztaty związane z żywieniem. Wyruszyliśmy do sklepu, gdzie dzieci mogły wybrać najzdrowsze produkty i dowiedzieć się o ich wartościach odżywczych. Dzięki tym zajęciom, mali uczestnicy mogli zdobyć nową wiedzę o zdrowym stylu życia i właściwym odżywianiu się.

czy dzieci wiedzą co mogą zjeść świadomość żywieniowa

Edukacja w lesie

Podczas zajęć wakacyjnych w Gdańsku nie mogło zabraknąć również długo wyczekiwanego dnia edukacji leśnej.

Przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)

Przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)

W towarzystwie doświadczonego Przyrodnika, wyruszyliśmy na fascynującą wędrówkę do pobliskiego parku. Tam dzieci miały niepowtarzalną okazję poznać różnorodne gatunki roślin, obserwować ich etapy wzrostu i odkrywać fascynujący świat owadów. W ten sposób, połączyliśmy naukę z przygodą, rozwijając zainteresowania przyrodnicze uczestników.

ciekawe zajęcia dla dzieci w lesie

Zajęcia wakacyjne w Gdańsku edukacja leśna dla dzieci

Zobacz też Jaguar Kids z Ukrainą – projekty organizowane z UNICEF.

O projekcie

Projekt wakacyjnych zajęć dla dzieci z Ukrainy w Gdańsku, wspierany przez UNICEF oraz Fundację Gdańska, stanowi nie tylko doskonałą okazję do aktywnego spędzenia czasu, ale także do zdobywania nowych umiejętności, kształcenia ciekawości oraz budowania wartościowych relacji między dziećmi.

Przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)
Zajęcia wakacyjne w Gdańsku przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)