czy warto pościć jeden dzień głodówka trenera

3 lat i 150 dni temu

Jednodniowy post. Czy warto pościć?

Właśnie mija 20h od kiedy zjadłem ostatni posiłek, a przede mną jeszcze cała noc. Postanowiłem zrobić sobie jednodniowy post. Tym samym dziś do mojego brzucha trafiło:

Czy warto pościć? jednodniowy post trenera personalnego

Czy posty są potrzebne?

Wbrew pozorom jednodniowy post ma wiele zalet. Sam coraz częściej zalecam podopiecznym podobne akcje. Wady i zalety głodówki. Co takiego daje nam chwilowa głodówka?

krótka głodówka czy warto
Żeby była jasność: nie zachęcam do głodzenia się i nie o tym jest tekst. Myślę, że warto raz na miesiąc lub kwartał takie doświadczenie na sobie przeprowadzić.

Jak się czuję na głodówce?

Kiedy to pisze jest późny wieczór a ja czuję się lepiej niż rano. Przez cały dzień głodówki nie brakowało mi energii do pracy, wieczorem zrobiłem nawet mocny trening biegowy i dałem radę.

Przez to że odpowiednio się nastawiłem w głowie, cały dzień praktycznie nie czułem głodu. Robiłem nawet lekkie tortury w postaci chodzenia w sklepie wzdłuż alejki ze słodyczami, sprawdzając czy się nie złamię. Głównym odczuciem na plus jest lekkość w bebechach. Nie pamiętam kiedy czułem się tak swobodnie, mimo że na co dzień odżywiam się przecież nie najgorzej. Czy warto pościć? Robię jednodniowy post

Czy warto robić głodówki?

Będę polecał głodówkę na jeden dzień, ale raz na miesiąc lub nawet rzadziej. Ktoś ma doświadczenia z głodówkami??Dajcie znać w komentarzu

Zachęcam cię do zapisania się do mojego newslettera. W prezencie mam dla Ciebie specjalnego e-booka z inspiracjami na lunchboxy. 7 lunchboxów na 7 dni.

zdrowe odżywianie darmowy e-book dieta