Motywacja

Siłownie w Gdańsku zostały zamknięte. Jak ćwiczyć?

Czasami mamy tak, że wypowiedziane przez kogoś słowa zapadają nam w pamięć, gdyż mocno się z nimi utożsamiamy. Mnie ktoś ostatnio zapytał: “Czy wiesz jaka jest najważniejsza cecha człowieka XXI wieku? Elastyczność.” Współczesne pociągi z napisem życie pędzą nieubłaganie, raz po raz zmieniając trasę. Przez bycie elastycznym rozumiem między innymi dopasowanie się do nagłych i nieprzewidzianych zmian naszego otoczenia.

Mi jest dane drugi raz w ciągu jednego roku mierzyć się z zamknięciem mojego głównego miejsca pracy, czyli siłowni. Jest to nie lada stres. Pomimo to podtrzymuję stanowisko z Marca, że w każdym kryzysie można znaleźć małe plusiki i ja ich szukam.

Obecnie nie wiadomo, czy siłownie zostaną otwarte jutro, za miesiąc czy za rok. Oczywiście trzeba o to walczyć, prowadzić rozmowy z tymi na górze itp. ale równolegle trzeba też działać! Działanie zawsze będzie lepsze niż czekanie. Trzeba być elastycznym.

Siłownie w Gdańsku zostały zamknięte. Co dalej?
Zamknięte siłownie w Gdańsku przez koronawirusa

Co dalej z aktywnością fizyczną?

O to chciałbym zaapelować do wszystkich do tej pory aktywnych. Jeżeli byliście w “cugu” treningowym, to najgorsze co możecie zrobić to usiąść na kanapie bo zamknęli siłownie. 2-3 dni nic nierobienia będą nawet na plus, ale potem wasze zdolności fizyczne (a co za tym idzie samopoczucie i np. efektywność w pracy) zaczną się cofać.

Opcji jest wiele. Kilka na szybko wymyślonych:

  • Wiele jest osób mówi: tyle czasu wybieram się na basen, ale… Baseny są czynne dla nauki pływania i grup zorganizowanych. Lech Leon Kledzik prowadzi takowe.
  • Od 3 lat zaraz po piłce moim drugim sportem jest squash. Jeżeli nie próbowałeś i nie masz problemów ortopedycznych to gorąco polecam. Good Luck Club Gdańsk ma otwarte korty.

Trenujmy w inny sposób

Możesz także dołączyć do moich inicjatyw. W czasie kolejnych ograniczeń i zamkniętych siłowni w Gdańsku możesz dołączyć do

  1. Zabawy Biegowe w Gdańsku #46 ,
  2. Jaguar Fit Gdańsk #79
  3. Domowa siłownia z Train Me Now – Trening online.

Treningi personalne przenoszę na tę chwilę w plener i do domów. Opcji jest multum, najgorzej to nie wybrać żadnej. Żyje cały czas nadzieją, że niebawem spotkamy się w najlepszym ze wszystkich wyżej wymienionych miejsc czyli Gdańsk Fitness Magnum.

Koniecznie przeczytaj też moje porady we wpisie Zamknięte siłownie w Gdańsku. Jak ćwiczyć?

A może treningi indywidualne online?

Jeśli wolisz indywidualne treningi online mam również następującą propozycję. Trener Personalny Online – to specjalnie ułożony program treningowy i żywieniowy. Prowadzenie online jest teraz bardzo popularne. Spróbuj i Ty!

Wyślij i podziel się artykułem ze znajomymi. Dzięki!

Tags:

Przeczytaj na blogu

2 Komentarze. Zostaw komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Wiosłowanie z Jaguar FIT w Gdańsku. Trening z wicemistrzynią świata!
Akademia Online dla młodzieży z Gdańska

Dołącz do grupy

Promocje w sklepie

Brak wyników.

Nie przegap porad i ciekawostek

Please wait...

Dziękuję za zapisanie do newslettera. Potwierdź subsktypcję w otrzymanej wiadomości e-mail i ściągnij prezent od nas. 

trener personalny z Gdańska Cezary Dobrzelecki t
trainmenow trening online trener personalny w Gdańsku
Fundacja sportowa z Gdańska

Markowa odzież sportowa TMN

ubrania sportowe markowe
odzież sportowa bluza do treningu